Tinklaraštis

KRAUNAMĖS LAGAMINUS IR KELIAUJAME Į... EGIPTĄ!

Povandeniniai Raudonosios jūros turtai, kaitri saulė, faraonų piramidės ir minios turistų iš viso pasaulio... Tikriausiai jau supratote, apie ką mes – EGIPTAS! Kai Lietuvoje orai vis vėsta, pats metas planuoti atostogas šiltuose kraštuose. Jeigu norite paturistauti arba tiesiog patinginiauti prie jūros, ši šalis tam puikiai tiks! 

EGIPTE NĖRA ŽIEMOS? 

Vienas svarbiausių dalykų keliaujant yra geras oras. Žinote, ką? Egiptas pasižymi būtent tuo! Net vėlyvo rudens ir žiemos laikotarpiu oro temperatūra yra apie 20°C. Tai yra pats geriausias metas keliautojams, kurie mėgsta gaivesnį orą. Nebijokite, tikrai turėsite galimybę išsimaudyti jūroje – vandens temperatūra yra netgi truputį šiltesnė nei oro, tad tikrai drąsiai galėsite džiaugtis Raudonosios jūros malonumais. 


KĄ VEIKTI EGIPTE?

Egiptas ir pasakiški viešbučiai, prabanga, skanus maistas, nepakartojami vaizdai yra neatsiejami dalykai, apie kuriuos, tikriausiai, yra girdėjęs kiekvienas. 

Jeigu mėgstate išbandyti naujus skonius, Egipte tikrai rasite neišragautų nacionalinių patiekalų. Vienas iš jų – pupų troškinys (ful medames), kuris yra valgomas su duona ir kietai virtais kiaušiniais. Po tokios porcijos tikrai liksite itin sotūs! Taip pat galėsite išbandyti iš džiuto lapų gaminamą sriubą (malukhija). Labai svarbus tradicinės Egipto virtuvės akcentas – duona (eš/aysh). Jau senovėje Egipte buvo žinoma per 30 skirtingų duonos rūšių, tačiau šiomis dienomis populiariausias – pitos tipo paplotis iš baltų miltų (aysh shami), taip pat rupių miltų paplotis (aysh baladi) ir saulėje kildyta duona. Tradiciškai valgoma rankomis, sėdint prie žemų staliukų. 


 

Į Egiptą turistai atvyksta ne tik lepintis saule, bet ir vaikščioti prie jūros, keliauti į ekskursijas, lankytis muziejuose, tyrinėti piramides. Rekomenduojame apsilankyti Šv. Kotrynos vienuolyne, kuris yra įsikūręs pačioje Sinajaus dykumos širdyje, 1570 m aukštyje. Taip pat užlipti ant Mozės kalno (sakoma, jog užkopusiam ir ten sutikusiam saulėtekį žmogui yra atleidžiamos visos nuodėmės!). Žinoma, būtina apsilankyti Nacionaliniame Egipto muziejuje, kur saugoma daugiau kaip 100 000 eksponatų iš beveik kiekvieno Egipto istorijos periodo. Taip pat turistų mėgiama vieta yra Karalių slėnis – Egipto karalių amžinojo poilsio vieta su uoloje iškaltais 64 kapaviečių kompleksais, tarp kurių yra ir Tutanchamono kapavietė. O kur dar įvairios šventyklos, botanikos sodai. Tikriausiai per vieną kelionę net nespėsite visko aplankyti ir norėsis sugrįžti dar! 

  


Jeigu mėgstate aktyvesnį poilsį, galėsite išbandyti pasivažinėjimą džipu po dykumą ar užlipti ant nugaros pačiam kupranugariui! Žinoma, kupranugario kvapas nelepina. Turistai iš viso pasaulio į Egiptą atvyksta dar ir dėl nardymo – nepaprasta Raudonosios jūros povandeninė gamta tikrai nepaliks abejingo nei vieno! O kur dar kitos vandens pramogos – plaukiojimas burlentėmis, kajakais ar laivais.

LAUKTUVIŲ ROJUS! 

Vienas pagrindinių vietinių gyventojų pragyvenimo šaltinių yra prekyba, tad Egipte tikrai nesunkiai rasite, ką parsivežti į namus ir kaip nustebinti artimuosius. Kiekviename mieste gausu turgaviečių, o prekeiviai Jus pasitiks maloniai ir tikrai padės išsirinkti geriausią prekę. Rankų darbo kvepalai, prieskoniai, papuošalai, arbatos, įvairūs vaistiniai preparatai – vieninteliai tokie pasaulyje. 

 

KURĮ KURORTĄ RINKTIS?

Mes siūlome išbandyti kelis populiariausius Egipto kurortus: 

1. Marsa – Alamas 

Šį kurortą galima drąsiai vadinti nardytojų rojumi, nes būtent šis miestas įsikūręs prie Raudonosios jūros, kur galima rasti nusidriekusį įspūdingą koralinį rifą. Čia nardant galima pamatyti įvairiausias egzotiškas žuvis ir kitus jūros gyvūnus. Nuostabios natūralios tropinės pakrantės užburia savo paslaptimis. Prie jūros rasite smėlėtą pakrantę, taip pat šis kurortas pasižymi švariais ir tvarkingais paplūdimiais. 

 

2. Taba

Kalnų apsuptas Egipto kurortas. Didingi kalnai driekiasi iki pat jūros, tad šis kurortas yra tikras rojaus kampelis mėgstantiems ne tik jūrą, bet ir kalnuotas vietoves. Palyginus su kitais kurortais, Taba miestelis yra ramesnis, tad kurortas labiau tinkamas poroms ir šeimoms. Čia taip pat rasite ir nardymo centrus, kur galėsite pasimėgauti povandeninio pasaulio grožybėmis. Iš šio miestelio atsiveria galimybė aplankyti ir kitas šalis: Izraelį, Jordaniją taip pat nuplaukti į Faraonų salą. 

 

Ar jau mintyse kraunatės lagaminą ir planuojate savo atostogas? Nepamirškite, kad keliauti yra pats didžiausias malonumas, o per šalčius bei esant bjauriam orui, pasimėgauti saulės spinduliais ir maudytis jūroje privalo kiekvienas! Drąsiai sakome, kad šios žiemos kelionės kryptis – EGIPTAS! 

Geriausius pasiūlymus kelionėms į Egiptą rasite ČIA

Nieko nerasta
Atgal į viršų
Naujienlaiškis
Noriu paklausti
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: