Saugumo reikalavimai EgiptasSAUGUMO REIKALAVIMAI VYKSTANTIEMS Į EGIPTĄ

Mums svarbus mūsų keliautojų saugumas, todėl prašome susipažinti su išsamia saugumo informacija vykstantiems į Egiptą.

Prieš atvykstant į Egiptą

Visiems į Egiptą vykstantiems ES šalių piliečiams (6 metų ir vyresniems asmenims) yra privaloma pateikti vieną iš šių dokumentų:

  • Atlikto testo sertifikatą, patvirtinantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kai tyrimas buvo atliktas PGR metodu ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Egiptą. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės arba elektroninės formos, anglų kalba. Tinkamas dokumentas yra ES COVID skaitmeninis pažymėjimas su neigiamu testo atsakymu. COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti pateikta ši informacija:
o asmens vardas ir pavardė,
o paso numeris ir/arba asmens kodas,
o tyrimo data ir laikas,
o oficialus laboratorijos pavadinimas ir kontaktinė informacija,
o tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas (anglų kalba)
COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą (pasą) su kuriuo keliaujama į kryptį. Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. 
  • Skiepijimo sertifikatą, patvirtinantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepijimo iki kelionės pradžios praėjo ne mažiau nei 14 parų. Sertifikate turi būti nurodyta: asmens duomenys (vardas, pavardė) lotyniškais rašmenimis, sutampantys su nurodytais asmens dokumente, su kuriuo vykstama į kelionę; gimimo data; skiepijimo datos, vakcinos prekinis pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis. Tai gali būti ES COVID skaitmeninis sertifikatas (EU Digital Vaccination Certificate) arba originalus dokumentas iš gydytojo su antspaudu ir gydytojo parašu ar iš https://www.esveikata.lt/ su elektroniniu parašu anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas). Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų).
Keliautojams, kurių turimas COVID-19 tyrimo sertifikatas neatitinka visų būtinų reikalavimų, bus privaloma papildomai atlikti testą laboratorijoje oro uoste už 30 USD/asm. (arba atitinkamą sumą kitomis valiutomis). Testo rezultatų 2-3 dienas būtina laukti izoliuojantis viešbučio kambaryje. 

Persirgę COVID-19 turistai privalo pasidaryti COVID-19 PGR testą, persirgimo dokumentas nėra priimamas kaip alternatyva.

Ranka rašyti sertifikatai nėra priimami ir nėra priimtini. Jeigu sertifikatas nebus tinkamas, klientai atvykę į Egiptą turės atlikti PGR testą (kaina apie 30 USD) ir laukti atsakymo izoliuojantis viešbutyje.

Atostogaujantiems Egipte

Privalomas fizinio atstumo laikymasis ir veido kaukių dėvėjimas viešose ir uždarose vietose, įskaitant valstybinius pastatus, privačius biurus, prekybos centrus, mažmeninės prekybos vietas ir viešąjį transportą, privačius taksi. Už nesilaikymą gali būti taikomos teisinės nuobaudos.

Grįžtantiems iš Egipto į Lietuvą

Visi grįžtantys iš Egipto į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA

Į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys, kurie nėra persirgę ar nėra pilnai paskiepyti nuo COVID-19 viruso, privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val. iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.

Šiuo metu Egiptas yra raudonojoje zonoje, todėl sugrįžusiems reikalinga 10 d. saviizoliacija.

Kam netaikomas privalomas testas ir/arba saviizoliacija grįžtant iš Egipto į Lietuvą:

· jaunesniems nei 16 metų asmenims testas nėra būtinas; grįžtant iš raudonosios zonos šalių vaikams iki 12 m. izoliacija netaikoma, vyresniems vaikams (12-16 m.) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi ne anksčiau nei 72 val. laikotarpiu atlikto PGR tyrimo arba ne anksčiau nei 48 val. laikotarpyje atlikto antigeno testo neigiamą rezultatą. Jeigu tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija yra privaloma iki tyrimo rezultato gavimo.

· keliautojams, kurie jau yra pilnai paskiepyti vakcinomis nuo COVID-19 (pilna skiepijimo schema);

· keliautojams, kurie liga persirgo, jų diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo/grįžimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Informacija atnaujinama Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje: https://keliauk.urm.lt/lt/location/egiptas

Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: