Saugumo reikalavimai Graikija


SAUGUMO REIKALAVIMAI VYKSTANTIEMS Į GRAIKIJĄ

Mums svarbus mūsų keliautojų saugumas, todėl prašome susipažinti su išsamia saugumo informacija vykstantiems į Graikiją.

Prieš atvykstant į Graikiją

·Visi į Graikiją atvykstantys keliautojai iš Lietuvos (įskaitant vaikus nuo 12 metų) privalo atlikti COVID-19testą (PGR metodu), kuris turi būti atliktas ne anksčiau nei prieš 72 val. (3 paras) iki atvykimo į Graikiją arba antigenų testą ne anksčiau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Graikiją. Atkreipiame dėmesį, kad valandos skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo COVID-19 testo rezultato paskelbimo datos. Todėl svarbu COVID-19tyrimuiužsiregistruoti jau įsigijus kelionę;.

·Būtina turėti arba popierinį (originalų sertifikatą su QR kodu ir/arba originaliu klinikos antspaudu), arba elektroninį sertifikatą (būtinai su QR kodu) anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą.

·Nepateikę testo rezultatų keleiviai nebus įleidžiami į lėktuvą, vykstantį į Graikiją.

·Visi keliautojai, atvykstantys į Graikiją privalo internetu užpildyti keleivio vietos nustatymo formą, pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Elektroninę formą (Passenger locator formreikia užpildyti iki skrydžio ir gauti QR kodą. Registruotis turi kiekvienas suaugęs asmuo atskirai (vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Be QR kodo keleiviai gali būti neįlaipinami į lėktuvą iš Vilniaus.

· Pastaba: visi keliautojai, nepaisant turimų iš anksto atliktų neigiamų testo rezultatų ar vakcinacijos pažymų, gali būti atsitiktine tvarka patikrinti PGR greituoju testu atvykus į Graikijos oro uostą. Gavus teigiamą testo rezultatą, keliautojai izoliuojami specialiuose karantino viešbučiuose Graikijos vyriausybės lėšomis mažiausiai 10-čiai dienų, o po jų atliekamas pakartotinis PGR tyrimas.

Kam netaikomas privalomo testo reikalavimas vykstant į Graikiją

·Testai nereikalingi vaikams iki 12 metų.

·Pilnai paskiepytiems keliautojams, kurie jau yra gavę pilną vakcinacijos programą nuo koronaviruso (bei nuo paskutinės rekomenduojamos vakcinos skiepo dozės praėję daugiau nei 14 dienų) ir turi tai originalius patvirtinančius dokumentus anglų kalbahttps://e-sveikata.lt arba gydytojo (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).

· Persirgusiems asmenims, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad persirgimas buvo patvirtintas teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo jo praėjo ne mažiau nei 30 dienų ir ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Graikiją. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta „PCR" arba „RAT" ir teigiamas atsakymas „Positive".

Grįžtantiems iš Graikijos į Lietuvą

  • Visi grįžtantys iš Graikijos į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA.
  • Turėti atliktą PGR arba antigenų testą dėl COVID-19 ligos su neigiamu rezultatu (anglų kalba).
  • Privaloma 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

 

Išimtys, kai į Lietuvą atvykstantiems asmenims reikalavimas dėl testo nėra taikomas:

· jaunesniems nei 16 metų asmenims testas nėra būtinas; grįžtant iš raudonosios zonos šalių vaikams iki 12 m. izoliacija netaikoma, vyresniems vaikams (12-16 m.) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi ne anksčiau nei 72 val. laikotarpiu atlikto PGR tyrimo arba ne anksčiau nei 48 val. laikotarpyje atlikto antigeno testo neigiamą rezultatą. Jeigu tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija yra privaloma iki tyrimo rezultato gavimo.

· keliautojams, kurie jau yra pilnai paskiepyti vakcinomis nuo COVID-19 (pilna skiepijimo schema);

· keliautojams, kurie liga persirgo, jų diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo/grįžimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

· Yra papildomų išimčių. Daugiau informacijos: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1

 

Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: