Saugumo reikalavimai Ispanija


SAUGUMO REIKALAVIMAI VYKSTANTIEMS Į ISPANIJĄ

Mums svarbus mūsų keliautojų saugumas, todėl prašome susipažinti su išsamia saugumo informacija vykstantiems į Ispaniją.

Prieš atvykstant į Ispaniją

·Visiems turistams, keliaujantiems į Ispaniją, yra privaloma per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Form). Forma pildoma internetinėje svetainėje https://www.spth.gob.es/arba SpTH mobiliojoje programėlėje susikuriant asmeninę paskyrą ir pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą. Sėkmingai užpildžius sveikatos formą keliautojui priskiriamas QR kodas, kurį prie atvykimo vartų bus privaloma pateikti atspausdintą arba parodyti mobiliajame telefone ar SpTH mobiliojoje programėlėje.

·Visiems į Ispaniją vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu arba greitąjį antigeno testą atliktą ne anksčiau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Ispaniją, ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti originalas, popierinės arba elektroninės formos ir tik anglų arba ispanų kalba. COVID-19 tyrimo sertifikate privalo būti nurodyta: keleivio vardas, pavardė, paso arba asmens tapatybės kortelės numeris, tyrimo data ir laikas, testą atlikusios gydymo įstaigos pavadiniams ir kontaktai, testo atlikimo technika ir neigiamas testo rezultatas. COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą (pasą/asmens tapatybės kortelę), kurį naudojote pildydami visuomenės sveikatos formą (FCS) – duomenys QR kode ir tyrimo rezultatus patvirtinančiame sertifikate privalo sutapti. Į kelionę taip pat būtina vykti su šiuo asmens dokumentu. Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

·Kaukių dėvėjimas oro uostose ir lėktuve yra privalomas.

·Rekomenduojame atvykstantiems į Ispaniją įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo nuo COVID-19 išlaidas Ispanijoje.

Atostogaujantiems Ispanijoje

· Atvykus į Ispaniją reikės praeiti sanitarinę kontrolę. Tam reikės pateikti priskirtą QR kodą, neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikatą, ir praeiti sveikatos patikrą, kur bus vertinama ar keleivis neturi matomų simptomų ir matuojama temperatūra. Neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikatą reikės pateikti ir įsikeliant į turistinio apgyvendinimo įstaigas Kanarų salose.

· Privaloma savo mobiliajame telefone įsidiegti „Radar COVID" programėlę, kuri informuoja esant galimam kontaktui su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu, atsižvelgiant į buvimo vietą.

· Veido kaukę privaloma dėvėti visose viešose erdvėse.

· Kanarų salų vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis visais keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais. Vyriausybė padengs apgyvendinimo ir medicinines išlaidas.

 

INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

· Privalomas veido kaukės dėvėjimas viešajame transporte ir visose viešose uždarose erdvėse.

· Visuomet būtina laikytis saugaus atstumo.

· Atvykimo į viešbutį metu lagaminai yra dezinfekuojami.

· Tiek atvykimo į oro uostą metu, tiek viešbutyje gali būti matuojama temperatūra.

· Būtina laikytis visų saugumo protokolų.

 

TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

· Vyriausybė rūpinasi COVID-19 draudimo neturinčiais turistais, kompensuoja jų gydymo išlaidas bei susirgusių ir kartu keliaujančių artimųjų apgyvendinimo (daugiausia 15 n.) išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į Ispaniją turistiniais tikslais ne ilgesniam nei 30 d. laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose.

· Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. Kelionės organizatorius įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

· Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.

· Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.

· Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

 

Grįžtantiems iš Ispanijos į Lietuvą

·Visi grįžtantys iš Tenerifės į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA.

·Nuo kovo 10 d. visi asmenys (nuo 16 metų), grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu), privalo turėti dokumentą(su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą) apie asmeniui ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatytiir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Atliekamas PGR arba antigenų testas. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. Keleiviai, neturintys neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, į lėktuvą nebus įleidžiami. Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks atstovai Tenerifėje susitikimo metu.

·Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. PGR tyrimo kaina ~99 EUR/asm. / antigenų testo kaina ~30 EUR/asm. + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų). Tyrimo rezultatai gaunami per ~24 val.

·Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis atstovo susitikimo metu.

· Privaloma 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Izoliacijos ir testo išimtys taikomos:

  • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims;
  • asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 d. iki grįžimo / atvykimo į Lietuvą;
  • asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas ES įregistruota COVID-19 vakcina;

Informacija atnaujinamaLietuvos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje: https://keliauk.urm.lt/lt/location/ispanija

Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: