Saugumo reikalavimai TurkijaSAUGUMO REIKALAVIMAI VYKSTANTIEMS Į TURKIJĄ

Mums svarbus mūsų keliautojų saugumas, todėl prašome susipažinti su išsamia saugumo informacija vykstantiems į Turkiją.

Prieš atvykstant į Turkiją

· Visi į Turkiją atvykstantys keliautojai iš Lietuvos (įskaitant vaikus nuo 6 metų) privalo atlikti COVID-19 testą (PGR metodu), kuris turi būti atliktas ne seniau kaip prieš 72 val. (3 paras) iki atvykimo į Turkiją. Atkreipiame dėmesį, kad 72 val. skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo COVID-19 testo rezultato paskelbimo datos. Todėl svarbu COVID-19 tyrimui užsiregistruoti jau įsigijus kelionę;

· Būtina pateikti sertifikatą anglų arba turkų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Reikalingas atspausdintas sertifikato originalas, kuris turi turėti išdavusios laboratorijos antspaudą. COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę. Sertifikatą privaloma turėti su savimi atvykus į Vilniaus oro uostą ir jį pateikti prieš įlipant į lėktuvą. Jo nepateikus, keliautojai nebus įleidžiami į lėktuvą.

· Visiems keliaujantiems privaloma per paskutines 72 val. iki atvykimo į Turkiją užpildyti Turkijos sveikatos ministerijos parengtą visuomenės sveikatos keleivio identifikavimo elektroninę formą. Svarbu nurodyti tikslią savo asmeninę ir su kelione susijusią informaciją. Šią formą galima atsispausdinti arba turėti savo mobiliame įrenginyje. Pateikta informacija automatiškai sukurs privatų HES kodą, kuris užtikrins galimybę susisiekti su keliautoju esant COVID rizikai. Visuomenės sveikatos keleivio identifikavimo elektroninę formą galite rasti ČIA (už teisingą formos užpildymą keliautojai atsakingi patys asmeniškai).

· Kaukių dėvėjimas oro uostose ir lėktuve yra privalomas.

· Rekomenduojame atvykstantiems į Turkiją įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo ir/ar apgyvendinimo nuo COVID-19 išlaidas Turkijoje.

· Dėl naujosios koronaviruso mutacijos asmenys, prieš atvykstant į Turkiją, 10 dienų laikotarpyje lankęsi Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Pietų Afrikos Respublikoje ir Brazilijoje, turės laikytis izoliacijos pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką.

Atostogaujantiems Turkijoje

· Medicininių veido kaukių dėvėjimas privalomas visose Turkijos viešose vietose, gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus. Taip pat kaukes privaloma dėvėti, kai daugiau nei 1 asmuo keliauja privačiu automobiliu. Taip pat privaloma laikytis socialinės distancijos ir asmeninės higienos taisyklių.

· Turkijoje veikia į turizmą orientuota „coronavirus free" sertifikuota sistema (apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas). Pagal nustatytus reikalavimus, viešbučiai vertinami tarptautinių ekspertų ir turi atitikti virš 130 nustatytų kriterijų. Sertifikuotos įstaigos žymimos „saugaus turizmo" sertifikato ženklu. Susirgus ar nustačius Covid-19 užsienio turistui, jis ir jo šeimos nariai privalo būti izoliuoti pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką.

· Prieš vykstant į konkrečią Turkijos provinciją, rekomenduojame pasidomėti, ar vietovėje, kurioje apsistosite, yra specifinių reikalavimų. Nesilaikant nustatytų reikalavimų, gali būti pritaikyta 900 Turkijos lirų (apie 115 eurų) bauda.

Grįžtantiems iš Turkijos į Lietuvą

· Visi grįžtantys iš Turkijos į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA.

· Nuo kovo 10 d. visi asmenys (nuo 16 metų), grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu), privalo turėti dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą) apie asmeniui ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Atliekamas PGR testas. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. Keleiviai, neturintys neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, į lėktuvą nebus įleidžiami.

· Privaloma 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Izoliacijos ir testo išimtys taikomos:

Informacija atnaujinama Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje: https://keliauk.urm.lt/lt/location/turkija

Nieko nerasta
Atgal į viršų
Noriu paklausti
Naujienlaiškis
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: