Saugumo reikalavimai TurkijaSAUGUMO REIKALAVIMAI VYKSTANTIEMS Į TURKIJĄ

Mums svarbus mūsų keliautojų saugumas, todėl prašome susipažinti su išsamia saugumo informacija vykstantiems į Turkiją.

Prieš atvykstant į Turkiją

Nuo 2021 m. kovo 15 d. visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma per paskutines 72 val. iki atvykimo į šalį užpildyti Keliautojo atvykimo formą (angl. Traveller Entry Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Elektroninę formą reikia užpildyti kiekvienam keliautojui (įskaitant vaikus), ją užpildžius sugeneruojamas HES kodas. Formą reikia pateikti atspausdintą arba parodyti atsisiųstą telefone registracijos į skrydį metu.

Nuo birželio 1 d. vykstant į Turkiją iš Lietuvos PGR testo nebereikia:

persirgusiems COVID-19 infekcijs, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad keliautojas pasveiko, o jo liga buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo rezultato gavimo praėjo ne mažiau 28 d. ir ne daugiau 180 d. iki atvykimo į Turkiją. (ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus). Reikalinga originali persirgimo pažyma iš gydytojo su antspaudu ir parašu arba iš https://e-sveikata.lt/ ištrauktas persirgimo dokumentas („Recovery certificate"). Jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas;

ir pilnai paskiepytiems (kai nuo paskutinio privalomo skiepo praėjo ne mažiau nei 14 d. iki kelionės pradžios) keliautojams.

Visiems kitiems į Turkiją vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Turkiją yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu arba ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į Turkiją atlikti greitąjį antigeno testą (RAT) ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą (anglų k.).

· Rekomenduojame atvykstantiems į Turkiją įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui,padengtų visas gydymo ir/ar apgyvendinimo nuo COVID-19 išlaidas Turkijoje. Kreipkitės tel. +370 5 2048488

· Dėl naujosios koronaviruso mutacijos asmenys, prieš atvykstant į Turkiją, 10 dienų laikotarpyje lankęsi Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Pietų Afrikos Respublikoje ir Brazilijoje, turės laikytis izoliacijos pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką.

Atostogaujantiems Turkijoje

· Medicininių veido kaukių dėvėjimas privalomas visose Turkijos viešose vietose, gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus. Taip pat kaukes privaloma dėvėti, kai daugiau nei 1 asmuo keliauja privačiu automobiliu. Taip pat privaloma laikytis socialinės distancijos ir asmeninės higienos taisyklių.

· Turkijoje veikia į turizmą orientuota „coronavirus free" sertifikuota sistema (apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas). Pagal nustatytus reikalavimus, viešbučiai vertinami tarptautinių ekspertų ir turi atitikti virš 130 nustatytų kriterijų. Sertifikuotos įstaigos žymimos „saugaus turizmo" sertifikato ženklu. Susirgus ar nustačius Covid-19 užsienio turistui, jis ir jo šeimos nariai privalo būti izoliuoti pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką.

· Prieš vykstant į konkrečią Turkijos provinciją, rekomenduojame pasidomėti, ar vietovėje, kurioje apsistosite, yra specifinių reikalavimų. Nesilaikant nustatytų reikalavimų, gali būti pritaikyta 900 Turkijos lirų (apie 115 eurų) bauda.

Grįžtantiems iš Turkijos į Lietuvą

· Visi grįžtantys iš Turkijos į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu.Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA.

· Nuo kovo 10 d. visi asmenys (nuo 16 metų), grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu), privalo turėti dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą) apie asmeniui ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Atliekamas PGR arba antigeno testas. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. Keleiviai, neturintys neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, į lėktuvą nebus įleidžiami.

· Privaloma 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Izoliacijos ir testo išimtys taikomos:

  • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims;
  • asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 d. iki grįžimo / atvykimo į Lietuvą;
  • asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas ES įregistruota COVID-19 vakcina;

Informacija atnaujinama Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje: https://keliauk.urm.lt/lt/location/turkija

Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: