4957
30
2
2024/02/20

POPULIARUSIS GELINIS LAKAVIMAS: PLIUSAI, MINUSAI, ATLIKIMAS

Pasitikėjimas savimi – gražiausia moters puošmena. Nors nėra vieno recepto, kaip sustiprinti pasitikėjimą savimi, reprezentatyvi išvaizda tikrai leidžia jaustis tvirčiau tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.

Vienas labiausiai pastebimų išvaizdos elementų yra nagai. Jei jie netvarkingi, to nepaslėps net stilingiausi drabužiai! Tiesa, kasdienių darbų sūkuryje nėra lengva kone kasdien rasti laiko nagų priežiūrai. Gelinis nagų lakavimas – puiki išeitis moterims, norinčioms dailiais nagais džiaugtis kiekvieną dieną be jokių rūpesčių.

Gelinis lakavimas

Kas yra gelinis lakavimas ir kokie jo privalumai? Kokia šios procedūros eiga ir kiek kainuoja ilgalaikis lakavimas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kituose miestuose? Skaitykite toliau ir sužinosite viską, ką smalsu žinoti!

Beje, idėjų galite pasisemti šiame Beta.lt straipsnyje apie naujausias nagų dizaino tendencijas ir madas!

GELINIS LAKAVIMAS – KAS TAI?

Gelinis lakavimas – viena populiariausių grožio procedūrų po plaukų kirpimo ir dažymo. Tai procedūra, kurios metu įprastai atliekamas manikiūras, o nagai padengiami geliniu laku. Šis po UV arba LED lempa džiovinamas nagų lakas padeda nepriekaištingą nagų išvaizdą išsaugoti net iki kelių savaičių.

Ilgalaikis lakavimas

GELINIO LAKAVIMO PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI

Dailiai nulakuoti, gražios formos ir tvarkingai atrodantys nagai – tikra kiekvienos moters puošmena. Tačiau kiekviena žino, kad nėra lengva diena iš dienos pačiai rūpintis savo nagų išvaizda.

Gelinis nagų lakavimas – puikus sprendimas toms, kurios nori gražių nagų be jokių pastangų. Kodėl vienos moterys neįsivaizduoja savo gyvenimo be šios grožio procedūros, o kitos mieliau renkasi puoselėti nagų išvaizdą pačios? Apžvelkime dažniausiai minimus gelinio lakavimo privalumus ir trūkumus!

GELINIO LAKAVIMO PRIVALUMAI

Gelinio lakavimo naudą ypač vertina veiklios, įtemptu gyvenimo ritmu gyvenančios moterys, kurios nori puikiai atrodyti kiekvieną dieną be būtinybės skirti brangaus laiko manikiūrui namuose.

Gelinio lakavimo privalumai:

  • nagai puikiai atrodo net iki 3–4 savaičių;
  • kainuoja sąlyginai nedaug, todėl įperkamas daugeliui;
  • nagai būna stipresni, lūžta rečiau, todėl auga ilgesni;
  • galima atlikti įvairius buities darbus be baimės, kad pakenks nagų lakui;
  • taupo laiką, nes nereikia dažnai tvarkyti nagų namuose;
  • estetiškai atrodo ir trumpų, ir ilgų nagų manikiūras;
  • geliniu laku padengti nagai labai gražiai blizga;
  • galima rinktis iš įvairiausių spalvų, dizaino variantų, lipdukų ir kitų puošmenų;
  • gali padėti susikurti/papildyti/pabrėžti norimą įvaizdį ar tapti saviraiškos dalimi.

GELINIO LAKAVIMO TRŪKUMAI

Nors gelinis lakavimas turi gausybę privalumų, ne visos moterys ryžtasi šiai procedūrai. Kodėl dalis moterų mieliau tvarkosi nagus namuose, lakuoja įprastu laku arba nelakuoja visai? Priežasčių galima atrasti šiuose dažniausiai įvardijamuose gelinio lakavimo trūkumuose.

Gelinio lakavimo trūkumai:

  • manikiūro salone tenka lankytis reguliariai;
  • vienai procedūrai reikia skirti bent 1–1,5 val.;
  • per metus susidaro nemažai išlaidų;
  • netinka itin ploniems, jautriems, besisluoksniuojantiems nagams;
  • lakas gali ilgai nelaikyti, jei dažnai dirbama su cheminėmis medžiagomis;
  • gelinio lako nerekomenduojama nusiimti namuose;
  • procedūros metu gaunama šiokia tokia UV spindulių dozė;
  • lakas gali trupėti, jei daug laiko tenka mūvėti gumines pirštines.

GELINIO LAKAVIMO TRUKMĖ, EIGA IR KAINA

Smalsu sužinoti, koks gelinio lakavimo eiliškumas, kaina ir trukmė? Ši informacija ypač aktuali toms, kurios dar tik ketina išbandyti gelinį nagų lakavimą. Skaitykite toliau ir viską sužinosite!

Gelinio nagų lakavimo eiga

GELINIO LAKAVIMO EIGA

Eiga labai paprasta ir taikoma daugelyje manikiūro salonų ar kabinetų. Svarbu atkreipti dėmesį, ar manikiūro specialistas prieš procedūrą dezinfekuoja naudojamus įrankius, darbo vietą, rankas (arba mūvi vienkartines pirštines).

  • Jei nagai nulakuoti, pirmiausia pašalinamas senas nagų lakas.
  • Atliekamas manikiūras. Šio etapo metu sulyginamas nagų ilgis, parenkama norima nagų forma, pašalinamos arba nustumiamos nagų odelės. Odelės gali būti šalinamos aparatu arba žirklutėmis ir žnyplytėmis.
  • Specialia dilde pašiaušiamas nago paviršius. Tai svarbu tam, kad nagų lakas laikytųsi ilgiau.
  • Nagų plokštelės patepamos riebalus ir dulkes šalinančiu skysčiu.
  • Nagai padengiami specialiu gruntu, kad nago paviršius geriau sukibtų su laku.
  • Nagai padengiami gelinio nagų lako pagrindu (baze). Tada sluoksnis džiovinamas LED arba UV lempoje.
  • Nagai nulakuojami pasirinktos spalvos geliniu laku ir vėl džiovinami LED arba UV lempos šviesoje. Šį etapą gali tekti pakartoti kelis kartus, kol norima spalva atrodys pakankamai ryškiai. Klientui pageidaujant, atliekama nagų dailė, nagai gali būti papuošiami įvairiais blizgučiais ar lipdukais.
  • Nagai lakuojami viršutiniu sluoksniu (topu) ir vėl džiovinami LED arba UV lempoje.
  • Nagų odelės patepamos aliejumi, o rankos – rankų kremu. Kai kurie specialistai atlieka trumpą ar ilgesnį rankų masažą.

Gelinio nagų lakavimo eiga

GELINIO LAKAVIMO TRUKMĖ

Gelinis lakavimas su manikiūru paprastai trunka nuo 1–2 val. Apsilankymo trukmė priklauso nuo manikiūro meistro patirties, atliekamo nagų dizaino sudėtingumo, nagų būklės ir papildomų priemonių, kuriomis lepinamos rankos (pavyzdžiui, rankų kaukė ar masažas).

GELINIO LAKAVIMO KAINA

Lakavimo su manikiūru kaina priklauso nuo daugelio aplinkybių: miesto, salono, specialisto patirties, pasirinkto dizaino, ar reikia nuvalyti ankstesnį gelinį lakavimą. Paprastai procedūros kaina svyruoja nuo 25 iki 50 €. Jei norite sutaupyti, verta pasižvalgyti po Beta.lt pasiūlymus!

KAIP NUSIIMTI GELINĮ LAKĄ NAMUOSE?

Gelinis nagų lakas jau pradėjo luptis, o jūsų nagų meistrė negali skubiai priimti? Ši situacija pažįstama daugeliui moterų, negalinčių pakęsti netvarkingai atrodančių nagų. Draugiškas patarimas – įvertinkite, kiek vidutiniškai jums laiko nagų lakas ir suplanuokite kitą apsilankymą dar būdamos salone. Taip būsite ramios, kad nagais bus pasirūpinta laiku.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad pašalinti gelinį nagų laką – vieni juokai. Tačiau bent kartą pabandžiusios tai padaryti namuose, įsitikinsite, kad procesas daug sudėtingesnis nei manėte, be to, ilgai trunkantis.

KĄ SVARBU ŽINOTI PRIEŠ GELINIO LAKO ŠALINIMĄ NAMUOSE

Svarbu žinoti, kad bandydamos pašalinti gelinį nagų laką namų sąlygomis rizikuojate pažeisti nagų plokšteles. Jei nėra kitos išeities, iš pradžių pabandykite tai padaryti ant vieno nago. Tik įsitikinusios, kad su turimomis priemonėmis pavyksta, tęskite procesą su kitais nagais.

Paprastai namuose yra tik įprasto lako valiklio, kuris gelinį laką veikia silpnai arba neveikia visai. Jei yra galimybė, susisiekite su savo manikiūro meistre ir paklauskite, ar naudotas gelinis nagų lakas tirpus acetone, ar ne.

Gelinio nagų lako šalinimas namuose

KAIP NUIMTI ACETONUI ATSPARŲ GELINĮ LAKĄ

Jei naudotas gelinis lakas tirpsta acetone, suvilgykite vatos gabalėlius, uždėkite ant nagų, tada pirštų galiukus apvyniokite folijos gabalėliais arba, jei turite, užsidėkite guminius antpirščius. Tuomet lieka laukti, kol šiluma padės geliniam nagų lakui suminkštėti ir atlipti. Nagų lako likučius nubraukite nagų mentele.

Beje, negalima acetono laikyti pernelyg ilgai. Pajutus, kad nagas stipriai kaista, peršti ar skauda, kuo greičiau nuplaukite rankas po tekančiu vandeniu!

KAIP NUIMTI ACETONE NETIRPSTANTĮ GELINĮ LAKĄ

Jei naudotas gelinis lakas acetone netirpsta, neliks nieko kito kaip visą laką pašalinti dilde. Būkite atsargios ir nagų lako likučius šalinkite itin švelniai. Šiam tikslui pravers saugios, ne pernelyg šiurkščios dildės. Nenaudokite aštrių daiktų, galinčių pažeisti nago paviršių, ir apsišarvuokite kantrybe.

Nepamirškite patepti nagus maitinamosiomis priemonėmis, o odeles – specialiu aliejumi. Jei nagai po lako pašalinimo tapo itin ploni, nulakuokite gydomuoju apsauginiu laku, kurio rasite daugelyje grožio prekių parduotuvių ar didesnėse vaistinėse.

NORITE LAKUOTI GELINIU LAKU NAMUOSE? JUMS PRIREIKS ŠIŲ PRIEMONIŲ!

Jei esate kruopšti, turite pakankamai kantrybės ir laiko, gali kilti noras pabandyti geliniu laku nusilakuoti nagus pačiai savo namuose. Gelinis nagų lakavimas nėra itin sudėtingas, tačiau prireiks investicijų pirmosioms priemonėms įsigyti ir kantrybės, kol pavyks ištobulinti įgūdžius.

Gelinis lakavimas namuose

Jums reikės šių priemonių:

  • kuo kokybiškesnių manikiūro įrankių (žirklučių nagams, žnyplučių odelėms, dildžių, mentelės odelėms nustumti, nagų poliruoklio);
  • UV arba LED lempos geliniam nagų lakui džiovinti;
  • riebalus šalinančios priemonės (nuriebalintojo);
  • grunto – rūgštinės arba nerūgštinės sukibimą gerinančios priemonės;
  • skaidraus bazinio lako (bazės);
  • norimos spalvos gelinio lako;
  • viršutinio gelinio lako sluoksnio (topo);
  • gelio lipnumo valiklio;
  • ryškiai šviečiančios stalo lempos;
  • sterilizacijos ir dezinfekavimo priemonių;
  • nagų lako valiklio;
  • specialių antpirščių, kempinėlių arba servetėlių su folija nagų lakui nuimti;
  • šepetėlio dulkėms valyti;
  • aliejuko odelėms ir rankų kremo.

Beje, jei norėsite dirbti profesionaliau, gali prireikti ir nagų šlifavimo aparato (drėlės) manikiūrui ir greitesniam seno lako pašalinimui, nagų dulkių surinkėjo.

Nors atliekant sau gelinį nagų lakavimą ilgainiui galima sutaupyti, pradžioje reikia išties nemažai investicijų kokybiškoms priemonėms. Apgalvokite iš anksto, ar tikrai norite ir galite skirti pakankamai laiko namuose, kad įsigytos priemonės būtų naudojamos, o ne užmirštos rinktų dulkes.

Gali būti, kad kur kas maloniau reguliariai lankytis manikiūro salone ir suteikti savo nagams profesionalią priežiūrą, o sau – malonią grožio valandėlę.

Profesionalus ilgalaikis manikiūras su geliniu lakavimu

AR ILGALAIKIS LAKAVIMAS KENKIA?

Vis dažniau pasigirsta dvejonių, ar tikrai gelinis nagų lakavimas nedaro žalos nagams, rankų odai ir apskritai sveikatai? Ar reikia daryti pertraukas tarp nagų lakavimo, o gal šią procedūrą pasilikti tik ypatingoms progoms?

Gelinis nagų lakavimas nebus kenksmingas nagams, jeigu atsakingai rinksitės nagų meistres. Profesionalios manikiūro specialistės naudos kokybiškas priemones, dirbs atidžiai, saugiai ir kruopščiai, laiku palepins nagus ir odeles maitinamosiomis priemonėmis.

Įprastai gelinį nagų lakavimą galima atlikti be pertraukų nors ir kelerius metus iš eilės, tačiau jei pastebite, kad nagai tapo jautrūs, itin ploni, sluoksniuojasi, o gelinis nagų lakas laikosi itin trumpai, pasitarkite su meistre. Gali būti, kad nagams reikalinga papildoma priežiūra arba mėnesio ar kelių pertrauka, kol nagas ataugs.

Daugiausia diskusijų tarp mokslininkų ir grožio srities specialistų kyla dėl gelinio manikiūro metu naudojamų UV lempų. Kol nėra pakankamai tyrimų ir tikslių rekomendacijų, atsargumo labui galima prieš procedūrą pasitepti rankas apsauginiu kremu nuo saulės arba rinktis kitą bangos ilgį skleidžiančias LED lempas. Atsarga gėdos nedaro!

Gelinis nagų lakavimas

PASIDALINKITE SAVO ISTORIJOMIS!

Ar teko išbandyti gelinį lakavimą, o gal be šios procedūros neįsivaizduojate savo kasdienybės? Galbūt teko pačioms šalinti gelinį laką namuose ir norite pasidalinti, kaip sekėsi? Nepraleiskite komentarų skilties ir pasidalinkite savo patirtimis. Taip pat drąsiai rašykite, jei trūksta informacijos, – mielai papildysime! O savąją nagų meistrę galite atrasti išbandę ir Beta.lt siūlomas nagų grožį puoselėjančias procedūras.

Straipsnio autorius(-ė) Ernesta, Beta.lt bloger'ė
30 2

Marija...
Dirbančioms mamoms, užsiėmusioms moterims manau ši procedūra būtina.. ne tik pabėgam nuo rutinos, kol lakuoja nagus, bet pasisocializuojam, pasigražinam, pačios smagus jausmas ir vaizdas. :) raudona mano mylimiausia.
2mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Kristė...
Visada renkuosi tik gelinį nagų lakavimą, nes nagai tada būna tvirti ir ilgai būna gražūs. Nereikia sukti galvos dėl dažno nagų lakavimo. Labai patogu.
1mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
Turi ką pasakyti? Komentuok čia:

Beta pasiūlymai:

NAUJIENA
Manikiūras su arba be ilgalaikio lakavimo
Nuo
18 €
1 asmuo
60-150 minučių
9 mėnesiai
Straipsnių autoriai
Kartais rašyti sekasi lengviau, kartais sunkiau, bet visai nerašyti aš negaliu - tai mano kraujyje. Noriu, kad skaitydami mano tekstus žmonės jaustųsi, lyg su jais kalbuosi prie kavos puodelio!
Beta.lt bloger'ė
Skonių Fiestos blog'o skilties autorė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Viena tų keistuolių, kurie dirba kūrybinį darbą, tačiau gyvenime mėgsta laikytis taisyklių ir rutinos. Visgi šį paradoksą esu linkusi vadinti savo tobulos kasdienybės receptu.
Beta.lt bloger'ė
"Gyvenu aistra kelionėms ir meile padėti žmonėms surasti jų svajonių atostogas. Jau 14 metų nardau turizmo vandenyse, tad dalinuosi savo žiniomis ir patyrimais su Beta Travel bendruomene."
Beta.lt bloger'ė
Su malonumu „kepu“ tekstus ir pyragus. Tik pyragus barstau cukraus pudra, o naujai „iškeptus“ tekstus – taškais, kableliais, brūkšniais... Svarbu, kad jie būtų gramatiškai taisyklingi, vizualiai tvarkingi, verbališkai turtingi, lengvai skaitomi, paveikūs.
Beta.lt bloger'ė
Esu portugalas. Girdėjau, kad taip Lietuvoje yra vadinami vilniečiai. Baigiau architektūrą, kurios pagrindinius principus (struktūra, vidaus ir išorės sintezė, harmonija su aplinka) bandau pritaikyti internete.
Beta.lt bloger'is
Talentingų kūrėjų pagalba keliu mūsų tinklaraštį į aukštumas, nes tikiu jo svarba. Daugelis mane vadina fėja, nežinau ar dėl rūpestingo būdo, ar dėl užaugusių sparnų.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė, kūrusi straipsnius apie aktualiausias temas ir skyrusi daug dėmesio patarimams.
Beta.lt bloger'ė
„Kiekviena kelionė yra nuotykis, papildantis brangią prisiminimų kolekciją. Kviečiu leistis į šiuos nuotykius kartu su manimi.“
Beta.lt bloger'ė
Mūsų pirmoji tinklaraštininkė, lietuvių kalbos ekspertė.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: