2804
20
4
2024/02/21

MOTERŲ SIAUBAS CELIULITAS – KAS TAI IR KAIP KOVOTI?

Statistika moterims negailestinga: celiulitas – specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio ant odos atsiranda apelsino žievelę primenančių kauburėlių ir duobelių, – kamuoja net 80–90 proc. pasaulio moterų ir tik apie 10 proc. vyrų.

Nors tokia „dovanėlė“ nieko nestebina ir yra visiškai normalus odos pokytis, tačiau daugeliui moterų jis sukelia diskomfortą, mažina pasitikėjimą savimi, didina nepasitenkinimą savo kūnu ir augina kompleksus. Deja, visiškai nugalėti celiulito gal ir neįmanoma, tačiau kovoti reikia ir galima – efektas bus. Reikia tik kantrybės, laiko ir pastangų. O dabar Jūsų dėmesiui – visa tiesa apie celiulitą.

Celiulitas primena apelsino žievelę

KAS YRA CELIULITAS?

Celiulitas (lot. Celliulis – „granulė“) – tai struktūriniai poodinio sluoksnio pasikeitimai, kurie sutrikdo mikrocirkuliaciją ir limfos tekėjimą bei skatina riebalų kaupimąsi:

  1. jungiamasis audinys neišlaiko riebalinių ląstelių spaudimo;
  2. plečiantis/didėjant riebaliniam sluoksniui pažeidžiamas poodis;
  3. pradeda formuotis celiulitas.

Celiulitas – struktūriniai poodinio sluoksnio pkitimai

Celiulitas yra dažna ir visame pasaulyje išplitusi ne tik grožio, bet ir sveikatos problema. Tam tikra prame – odos liga, kurios pagrindiniai požymiai yra: nelygi, grublėta, duobėta, kartais net skausminga oda ant kojų (dažniausiai šlaunų), taip pat sėdmenų, klubų, pilvo, juosmens, krūtinės ir/ar viršutinėse rankų (žastų) srityse.

Trumpai tariant, tose vietose, kur yra didesnis riebalinio audinio sluoksnis). Beje, celiulitas būdingesnis europietėms, o azijiečių ar juodaodžių oda genetiškai yra stangresnė ir mažiau linkusi glebti.

Kyla klausimas, kodėl moteris celiulitas kamuoja dažniau nei vyrus? Dėl skirtingų struktūrinių vyrų ir moterų riebalinio bei jungiamojo audinio ypatumų:

  • Moterų riebalinės ląstelės ir jungiamasis audinys poodiniame sluoksnyje yra išsidėstę vertikaliai. Kai riebalinės ląstelės didėja ir ima veržtis į viršų, odą nusėja celiulitas.
  • Vyrų riebalinės ląstelės ir jungiamasis audinys pasižymi kiek kitokia – kryžmine – struktūra, todėl ir celiulito tikimybė yra mažesnė nei moterų.

80-90 proc. moterų turi celiulitą

CELIULITO ATSIRADIMO PRIEŽASTYS

Tikslios priežastys, nuo ko atsiranda celiulitas, iki galo nėra nustatytos. Vis dėlto, išskiriami tam tikri veiksniai, kurie, tikėtina, suformuoja apelsino žievelę primenančius odos pakitimus:

  • Genetinis paveldimumas. Polinkis į celiulitą dažnu atveju yra paveldimas: jeigu jį turi vyresnės kartos šeimos moterys, didelė tikimybė, kad jis anksčiau ar vėliau pasireikš ir Jums. Vis dėlto, būna ir išimčių.
  • Sutrikusi kraujotaka ar limfos tekėjimo sistema. Kai audiniai prasčiau aprūpinami krauju, poodiniuose sluoksniuose pradeda kauptis vanduo ir toksinai, todėl oda paburksta ir pradeda formuotis celiulitas.
  • Nesveika, nesubalansuota ir chaotiška mityba. Celiulitas išmargins odą, jei valgysite bet kada ir didelėmis porcijomis, taip pat jei kasdieniame racione dominuos riebus, persūdytas, riebus, keptas/rūkytas, daug pridėtinio cukraus ir angliavandenių turintis maistas, o suvartojamų skysčių kiekis bus nepakankamas.
  • Per mažas fizinis aktyvumas. Nejudrus gyvenimo būdas, pasyvus laisvalaikis bei sėdimas darbas – tiesus kelias į celiulitą. Kai kūnas negauna fizinio krūvio, raumenys ilgainiui pernelyg atsipalaiduoja, suglemba ir susilpnėja, sutrinka medžiagų apykaita, mažėja deguonies patekimas į ląsteles.
  • Hormonų veiklos sutrikimai. Vienas iš svarbiausių hormonų, susijusių su celiulito atsiradimu, yra estrogenas. Hormonų svyravimai (ypač brendimo, nėštumo, žindymo ar menopauzės metu) skatina celiulito atsiradimą.
  • Vyriškų hormonų nepakankamumas. Esant šiam sutrikimui, taip pat sergant tam tikromis ligomis, taikant estrogenų terapiją vėžio gydymui, atlikus kastraciją, vyrams celiulitas vystosi intensyviai.

Apibendrinant galima teigti, kad celiulitas atsiradimas ir jo lygis priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip: genetika, hormonai, amžius, lytis, kūno riebalų kiekis, odos storis ir elastingumas, gyvenimo būdas, patiriamas stresas, antsvoris, drastiškos dietos, ligos (skydliaukės, kepenų veiklos, virškinimo sutrikimai), žalingi įpročiai (alkoholio vartojimas ir rūkymas) ir pan. Vienos vienintelės priežasties nėra.

Celiulitas

CELIULITO GYDYMAS IR EFEKTYVIAUSI BŪDAI

Apelsino žievelė neatsiranda staiga – odos pokyčiai vyksta palaipsniui, kol tampa pastebimi plika akimi. Pastebėjus pirmuosius požymius, galima spėti užkirsti kelią tolimesnei eigai. Taigi, norint pradėti kovą su celiulitu, visų pirma reikėtų žinoti, kad celiulitas turi tam tikras stadijas.

Išskiriamos 4 celiulito stadijos:

  • I stadija: minimalūs pakitimai odos paviršiuje, ypač tose srityse, kur kaupiasi daugiau daugiau riebalų (sėdmenų, šlaunų, juosmens srityse).
  • II stadija: odos pakitimai, išryškėjantys pirštais suėmus ir suspaudus odą arba jaučiami odos nelygumai braukiant per ją ranka.
  • III stadija: akivaizdūs odos nelygumai, tokie kaip susidarę kauburėliai, nedidelės duobelės, panašios į apelsino žievelės paviršių.
  • IV stadija: moterims kelia didžiausią nerimą, nes probleminių sričių odą norisi tiesiog slėpti dėl stipraus odos struktūros pakitimo. Šios stadijos celiulitui būdingi dideli nelygumai, odos paviršiuje susidarę iškilimai bei skausmingi gumbai, pakitusi odos spalva, mėlynės.

Susipažinus su celiulito stadijomis jau galima kibti į darbus. Tiesa, celiulitas, kaip ir kitas baubas – strijos, dažniausiai negali būti visiškai panaikinamas, tačiau pasitelkus efektyvius gydymo būdus, galima sumažinti odos nelygumus bei jų matomumą. Žinoma, efektyviausias gydymas bus  profesionalus.

Taip pat reikia turėti omenyje, kad kiekvieno žmogaus organizmas yra individualus: jei vienam kuris nors būdas, pvz., antsvorio atsikratymas, padės, tai dar nereiškia, kad bus efektyvus ir pasiteisins kitam. Reikia apsišarvuoti kantrybe, bandyti įvairias celiulito mažinimo priemones bei procedūras ir galiausiai atrasti tai, kas veikia bei pamažu keičia odos būklę į gerą.

PROFESIONALUS CELIULITO NAIKINIMAS – tai:

Limfodrenažiniai masažai. Tokie masažai atliekami rankomis, su masažiniais voleliais ar specialiais aparatais – tai itin populiari ir efektyvi procedūra, kurios metu suaktyvinama kraujotaka ir limfotaka, pašalinami organizme susikaupę toksinai ir skysčių perteklius, išjudinamas riebalinis sluoksnis, stiprinami raumenys. Reguliariai atliekant tokius masažus, palaipsniui mažėja ir celiulito požymiai.

Anticeliulitinė mezoterapija. Šios procedūros metu į atitinkamą celiulito paveiktą kūno sritį nedideliais kiekiais įvedami specialūs preparatai su aktyviaisiais komponentais (pvz., L-karnitinu, kofeinu, azijine centele ir kt.). Naudojami preparatai skatina kolageno ir elastino gamybą, veikia riebalinį ir jungiamąjį audinį, spartina kraujo mikrocirkuliaciją bei natūralų riebalinių sankaupų skaidymąsi.

Anticeliulitiniai kūno įvyniojimai. Šios procedūros dažniausiai derinamos su kūno šveitimu, kurio metu naudojant šveitiklius (su druskų, cukraus, abrikosų kauliukų, kavos ar kitomis smulkiomis dalelėmis) pašalinamos negyvos odos ląstelės. Po to atliekamas įvyniojimas – kūnas padengiamas specialiomis kosmetinėmis priemonėmis ir įsukamas į tam tikrą medžiagą. Populiariausi – įvyniojimai su aukštos koncentracijos Cello geliu, kuris pasižymi intensyviu odos būklę gerinančiu termoreguliaciniu ir riebalus skaidančiu poveikiu.

Liekninamieji-anticeliulitiniai masažai. Visai nesvarbu, ar jie atliekami rankomis, ar specialiais aparatais, – nuo senų laikų masažai laikomi procedūra, padedančia aktyvinti kraujo ir limfos tekėjimą, medžiagų apykaitą. Sėkmingai vykstant šiems procesams ir, žinoma, reguliariai lepinantis masažais, kūnas nemiega – jis stiprėja, gražėja, o riebalinis sluoksnis, kurio perteklius turi įtakos celiulito atsiradimui, pamažu nyksta. Svarbiausia pasirinkti patikimą masažo meistrą ir tinkamą masažą, kurio technika skirta celiulitui mažinti, pvz.: itin efektyvus yra vakuuminis masažas, kurio metu aktyvinama kraujotaka, gerinama limfinė sistema, šalinamos riebalų sankaupos, susikaupę toksinai.

Anticeliulitiniai masažai

Kiti efektyvūs celiulito mažinimo būdai, galintys padėti sumažinti net IV stadijos celiulitą: liposakcija (riebalų nusiurbimas), poodinio audinio anatominė korekcija, pažangios aparatinės procedūros (kompresinės terapijos, celiulito šalinimas lazeriu, VelaShape III aparatu ir kt.).

CELIULITO PREVENCIJA NAMUOSE:

  • Pirmenybė – sveikai ir subalansuotai mitybai: vengti miltinių ir saldžių patiekalų, atsisakyti riebios mėsos (kiaulienos, lašinių, rūkytų ir aliejuje keptų gaminių), skysčius organizme sulaikančio sūraus maisto. Subalansuotos mitybos pagrindą turėtų sudaryti: vaisiai, šviežios, virtos arba garuose ruoštos daržovės, riešutai, liesa mėsa (vištiena, kalakutiena, triušiena), liesi pieno produktai ir pan.
  • Pakankamas vandens suvartojimas – kasdien reikėtų išgerti ne mažiau kaip 1,5 l vandens. Vanduo būtinas odos drėgmės balanso palaikymui. Geriant pakankamai vandens oda bus elastinga, sveika, mažiau raukšlėsis. Be to, vanduo gerina organizmo metabolizmą ir padeda pašalinti susikaupusius toksinus.
  • Saldžių ir gazuotų gėrimų atsisakymas, taip pat rekomenduojama gerti mažiau kavos ir arbatos.
  • Fizinis aktyvumas: plaukiojimas ir mankšta vandenyje, važiavimas dviračiu, šokinėjimas per virvutę, bėgiojimas, slidinėjimas, spartus ėjimas ir pan. Puiki pagalba kovojant su celiulitu – reguliarus sportas. Atliekant pratimus labiau koncentruotis reikėtų į kojų, sėdmenų ir pilvo raumenis.
  • Masažai namuose. Kartas nuo karto problemines kūno vietas reikėtų pamasažuoti, naudojant specialius masažuoklius. Jie padeda greičiau suaktyvinti kraujotaką bei limfotaką, išjudina po oda susikaupusį riebalinį sluoksnį.
  • Kontrastinis dušas. Po savarankiškai atliekamų anticeliulitinių masažų namuose rekomenduojama išsimaudyti duše, kaitaliojant vandens temperatūrą (iš karšto į šaltą), o kūną trinti šiurkštesne kempine.
  • Kosmetinės priemonės nuo celiulito. Grožio specialistai kiekvieną kartą po dušo rekomenduojama reguliariai naudoti kokybiškas anticeliulitines priemones (kremus, gelius, losjonus), kurios ne tik padeda mažinti celiulitą, bet ir maitina, stangrina bei lygina odą, suteikia jai elastingumo.
  • Taip pat svarbu stengtis gerai išsimiegoti, vengti streso, atsikratyti (ar bent jau nepiktnaudžiauti) žalingų įpročių (rūkymo, alkoholio).

Akivaizdu, yra daugybė būdų bei priemonių, padedančių kovoti su celiulitu. Tačiau geriausių rezultatų galima tikėtis kasdienius įpročius pakeitus į sveikesnius ir bent keletą anticeliutinių būdų/priemonių derinant tarpusavyje. Svarbu turėti valios, nenuleisti rankų ir bandyti.

Anticeliulitinės priemonės kūno priežiūrai namuose

7 MITAI APIE CELIULITĄ

1 MITAS – celiulitas atsiranda tik vyresnio amžiaus moterims. NE, amžius – ne esminis rodiklis: celiulitas dažnai vargina ir jaunas moteris bei merginas, kartais net vyrus. Dažniausiai dėl hormonų pokyčių, genetikos, gyvenimo būdo. Tiesa, jaunystėje su šia problema kovoti kiek lengviau, kol dar nepažeisti gilesni odos sluoksniai. O vyresniame amžiuje celiulito natūraliai daugėja, nes jungiamasis odos audinys silpnėja.

2 MITAS – celiulitas atsiranda apkūnioms moterims. NE – celiulitas gali pažeisti įvairaus sudėjimo (ir lieknų, ir net sportiškų) moterų odą, o apkūnesnės, atvirkščiai, neretai džiaugiasi dailia ir lygia oda. Taigi, norint sumažinti celiulitą, dieta ir svorio sumažėjimas nebūtinai padės. Mat celiulitą lemia tam tikra odos struktūra, t. y. susilpnėję ir suglebę jungiamieji audiniai. Sumažėjus svoriui, ši bėda gali net išryškėti.

3 MITAS – kontraceptiniai vaistai skatina celiulitą. NE – moksliškai neįrodyta, kad celiulito atsiradimui/padidėjimui įtakos turi kontraceptinių vaistų vartojimas. Juk yra moterų, kurios turi celiulitą, tačiau nevartoja kontraceptikų, lygiai taip pat yra moterų, kurios juos vartoja ir celiulito neturi. Taigi, šiuo atveju reikėtų ieškoti kitų celiulito priežasčių, tokių kaip: hormonų disbalansas, netinkama mityba, gyvenimo būdas, žalingi įpročiai, genetika ir pan.

4 MITAS – kremai nuo celiulito yra neveiksmingi ir visiškai nepadeda. Iš dalies galima su tuo sutikti, nes net ir reguliariai naudojama kosmetika celiulito nepanaikins, tačiau jie gali pagerinti odos išvaizdą. Tam tikros veikliosios medžiagos (kofeinas, karnitinas, retinolis, žaliosios arbatos, jūros dumblių, pankolių, greipfrutų, kiparisų, pelargonijų ekstraktai) skatina kolageno ir elastino gamybą organizme, gerina kraujotaką, mažina audinių paburkimą, stimuliuoja ląstelių aktyvumą, neleidžia susidaryti naujoms riebalų ląstelėms, joms kauptis ir pan. Vis dėlto, vien tik kremo nepakaks.

5 MITAS – specialūs pratimai kojoms ir sėdmenims gali sumažinti celiulitą. NE – sportas odos išvaizdai turi daug naudos, tačiau celulito nepanaikina. Reguliariai sportuojant, didesnė tikimybė atsikratyti antsvorio, dėl kurio celiulitas būna akivaizdžiai matomas (didelės riebalų ląstelės spaudžia jungiamąjį audinį, todėl iš išorės oda atrodo nelygi ir gumbuota). Būna ir taip, kad sumažėjęs riebalinis sluoksnis ir dėl to vietomis atsiradęs odos laisvumas/perteklius celiulitą išryškina (genetiniai odos struktūros ypatumai).

6 MITAS – invazinės procedūros celiulitą panaikina visiems laikams. NE – jei celiulitas stipriai pažengęs, jokia procedūra negarantuoja ilgalaikio (juo labiau amžino) rezultato. Vienas veiksmingiausių celiulito mažinimo būdų – pažangi lazerinė terapija (kaitinant riebalų ląsteles tirpdomi riebalai). Tiesa, beveik po visų invazinių procedūrų (kurios dar ir nemažai kainuoja) efektas nedžiugina amžinai – poveikis jaučiamas maždaug metus.

7 MITAS – gazuoti gėrimai sukelia celiulitą. Sakome NE vienam dažniausiai girdimų mitų. Neigiamą įtaką odai, figūrai ir, apskritai, organizmui daro ne gaziukas gėrimuose, o jų sudėtyje esantis cukrus ir kiti sveikatai nenaudingi priedai. Taigi, norint turėti gražesnę ir sveikesnę odą, vietoj gazuotų limonadų ir energinių gėrimų, kurie skatina riebalų kaupimąsi poodiniame sluoksnyje, reikia gerti vandenį. Daug vandens.

Kaip sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas, apelsino žievelę primenanti oda – savotiškas priminimas, kad reikia rūpintis ne tik veidu, bet ir visu kūnu. Tad gerai pagalvokite, ką galėtumėte daryti kitaip, kad džiugintų ne tik graži oda, bet ir geresnė savijauta.

O kaip su celiulitu kovojate Jūs? Galbūt iš savo patirties turite patarimų kitoms moterims apie tai, kas veikia celiulitą? O gal dėl celiulito apskritai nereikia sukti galvos, nes tai – kova su vėjo malūnais? Diskutuokite ir savo rekomendacijomis dalinkitės komentaruose!

Viskas apie celiulitą

Straipsnio autorius(-ė) Sigita, Beta.lt bloger'ė
20 4

Paula...
Pati patyriau - geriausias sprendimas limfodrenažiniai masažai. Einu į kursą - tai jaučiu kad padeda. Bet to aišku neužtenka - reikia ir prisižiūrėti. Maistas, sportas, emocinė sveikata - viską suderinus puikus rezultatai. Tik gal reikės į įvyniojimus pabandyti, sudominot...
2mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Liveta...
merginos!! iki vasaros mažiau nei 100 dienų!! sportuojam arba naudojamės patarimais :D
2mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Gintare...
Na jeigu jau pasirode sitas 'draugas' labai daug reikes dirbti kad atsikratyti. Nebus tikrai paparasta, nes reikalauja ir valios ir laiko ir pastangu tiek kad tikrai daugelis moteru meta visa procesa..paziurekite kaip svarbu tinkamas maistas, fizinis aktyvumas, mankstos masazai..kuri dabar turi laiko tiek save priziureti?
1mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
Rasa...
Man labiausiai padėjo pasivaikščiojimai, pratimai tarp sėdimo darbo ir limfodrenažiniai masažai. Viską nuoširdžiai darant galima pasiekti puikių rezultatų. Girdėjau, kad dar sauso šepečio masažias labai padeda kai celiulitas ar sutrikus limfos sistema.
1mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
Turi ką pasakyti? Komentuok čia:

Beta pasiūlymai:

Karštas pasiūlymas
Savaitės pasiūlymas
Kūno formavimas ir celiulito mažinimas su VENUS LEGACY
69 €
99 €
1 asmuo
40 minučių
6 mėnesiai
TOP pasiūlymas
Anticeliulitinė procedūra kūnui – Liposažas
Nuo
20 €
25 €
1 asmuo
50 minučių
6 mėnesiai
Straipsnių autoriai
Kartais rašyti sekasi lengviau, kartais sunkiau, bet visai nerašyti aš negaliu - tai mano kraujyje. Noriu, kad skaitydami mano tekstus žmonės jaustųsi, lyg su jais kalbuosi prie kavos puodelio!
Beta.lt bloger'ė
Skonių Fiestos blog'o skilties autorė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Viena tų keistuolių, kurie dirba kūrybinį darbą, tačiau gyvenime mėgsta laikytis taisyklių ir rutinos. Visgi šį paradoksą esu linkusi vadinti savo tobulos kasdienybės receptu.
Beta.lt bloger'ė
"Gyvenu aistra kelionėms ir meile padėti žmonėms surasti jų svajonių atostogas. Jau 14 metų nardau turizmo vandenyse, tad dalinuosi savo žiniomis ir patyrimais su Beta Travel bendruomene."
Beta.lt bloger'ė
Su malonumu „kepu“ tekstus ir pyragus. Tik pyragus barstau cukraus pudra, o naujai „iškeptus“ tekstus – taškais, kableliais, brūkšniais... Svarbu, kad jie būtų gramatiškai taisyklingi, vizualiai tvarkingi, verbališkai turtingi, lengvai skaitomi, paveikūs.
Beta.lt bloger'ė
Esu portugalas. Girdėjau, kad taip Lietuvoje yra vadinami vilniečiai. Baigiau architektūrą, kurios pagrindinius principus (struktūra, vidaus ir išorės sintezė, harmonija su aplinka) bandau pritaikyti internete.
Beta.lt bloger'is
Talentingų kūrėjų pagalba keliu mūsų tinklaraštį į aukštumas, nes tikiu jo svarba. Daugelis mane vadina fėja, nežinau ar dėl rūpestingo būdo, ar dėl užaugusių sparnų.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė, kūrusi straipsnius apie aktualiausias temas ir skyrusi daug dėmesio patarimams.
Beta.lt bloger'ė
„Kiekviena kelionė yra nuotykis, papildantis brangią prisiminimų kolekciją. Kviečiu leistis į šiuos nuotykius kartu su manimi.“
Beta.lt bloger'ė
Mūsų pirmoji tinklaraštininkė, lietuvių kalbos ekspertė.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: