452
4
2
2024/04/18

PIRMOJI TATUIRUOTĖ? SVARBIAUSI DALYKAI, KURIUOS TURITE ŽINOTI

Nors tatuiruotės yra laikomos viena iš seniausių meno formų, požiūris į jas vis dar nėra nusistovėjęs. Vieniems tai – saviraiška, kitiems – būdas įprasminti reikšmingus gyvenimo momentus, tretiems – nereikalingas kūno „darkymas“.

Jei jau pasiryžote tatuiruotei, nesvarbu, dėl kokių priežasčių tai darysite, – svarbiausia, kad iš salono išeitumėte su šypsena. O iki tol galvoje greičiausiai sukasi šimtai klausimų, nuo idėjų ir kainų iki visiems iki vieno aktualaus – ar darant tatuiruotę skauda? Išsiaiškinkime!

Viskas apie tatuiruotes - nuo A iki Z

KĄ REIKIA APGALVOTI PRIEŠ EINANT Į TATUIRUOČIŲ SALONĄ?

Yra dvi galimybės – į tatuiruočių saloną eiti pasiruošus arba ne. Pastarasis variantas tinkamesnis žmonėms, kurie jau turi vieną ar daugiau tatuiruočių ir žino, ko tikėtis. Jei tatuiruotė pirmoji, geras pasiruošimas gali padėti jaustis užtikrinčiau dėl savo pasirinkimo ir tinkamai nusiteikti prieš artėjančią procedūrą.

Štai keli dalykai, kuriuos naudinga apgalvoti dar prieš atveriant tatuiruočių salono duris.

TATUIRUOTĖS STILIUS

Tatuiruočių stilių, kaip ir daugelio vizualiųjų menų, yra daug ir įvairių. Kokį pasirinkti, daugiausiai priklauso nuo jūsų estetikos suvokimo ir norų, tačiau stilių neretai gali padiktuoti ir tatuiruotės idėja.

Jei apsispręsti sunku, pasidomėkite populiariausiais tatuiruočių stiliais:

  • Tradicinis stilius (angl. Traditional). Šis stilius dar vadinamas tradiciniu Amerikietišku stiliumi ir yra vienas iš seniausių ir labiausiai paplitusių. Jis pasižymi vienodo storio, ryškiais kontūrais, sunkiais šešėliais. Vyrauja kelios spalvos, bet gali būti ir be spalvų. Įprastai naudojami klasikiniai motyvai, tokie kaip laivai, drugeliai, rožės, turintys simbolinę reikšmę.
  • Realistinės tatuiruotės (angl. Realistic). Realistinės tattoo dažnai daromos iš nuotraukų, o jų tikslas – kuo tikroviškiau perteikti vaizdą. Dažnai tai – portretai ar gamtos vaizdai.
  • Taškavimas (angl. Dotwork). Taškavimo metu tatuiruotės vaizdas yra sukuriamas naudojant tik taškus. Tai sukuria subtilų, tekstūruotą efektą. Be to, tatuiravimas naudojant šią techniką ne toks skausmingas, o tatuiruotė gyja geriau ir greičiau.
  • Linijinės tatuiruotės (angl. Linework). Jei taškavimas – tik taškai, tai linijinės tattoo – tik linijos. Galutinis tatuiruotės rezultatas dažnai minimalistinis, susidedantis iš aiškių ir tikslių linijų.
  • Geometrinės tatuiruotės (angl. Geometry). Šis tatuiruočių stilius apima geometrinių figūrų naudojimą (trikampiai, skirtuliai, kvadratai). Tai labai tikslus ir sudėtingas stilius, pasižymintis ritmika, margumu, tamsumu, mat yra atliekamas išskirtinai tik juodais dažais.
  • Minimalizmas (angl. Minimalism). Minimalistinės tatuiruotės dažniausiai labai paprastos, bet išraiškingos. Jų esmė – iškomunikuotos tam tikros reikšmės, naudojant kuo mažiau elementų.
  • Juodas darbas (angl. Blackwork). Šio stiliaus tatuiruotės paprastai susideda tik iš juodų linijų ir šešėlių. Jo esmė – juoda įvairių formų ir dydžių dermė. Šiam stiliui taip pat priskiriamos ir vadinamosios rankovės, kai visa ranka tatuiruojama juodai.
  • Ornamentas (angl. Tribal). Tribal, arba ornamentinės tatuiruotės, yra įkvėptos senovės kultūrų ornamentų ir simbolių bei pasižymi stambiomis linijomis ir juodu užtušavimu. Šiandien jų populiarumas kiek sumažėjęs.
  • Biomechanika (angl. Biomechanical). Šis stilius sukurtas remiantis mašinų, robotų ir organinių formų junginiu, kuris dažnai atrodo futuristiškai.
  • Grafika (angl. Graphic). Grafinėse tatuiruotėse naudojamos tos pačios struktūros kaip ir grafiniuose darbuose – taškas, linija ir dėmė. Pasižymi meniškumu, turtingumu. Vaizdas atrodo lyg sudarytas iš daugybės mažų dygsnelių.
  • Nėriniai (angl. Lace). Nėrinių stilius dvelkia moteriškumu ir elegancija, tad dažniausiai naudojamas darant tatuiruotes moterims. Neretai nėriniai yra komponuojami ir su kitais elementais, tokiais kaip brangakmeniai, rožės ar drugeliai, siekiant sukurti įtraukiantį, išskirtinį dizainą.
  • Akvarelinės tatuiruotės (angl. Watercolor). Akvarelinės tatuiruotės, kaip galima numanyti, įkvėptos akvarelinės tapybos. Tokios tattoo atrodo taip, lyg būtų pieštos vandeniu ir dažais.
  • Kaligrafija (angl. Calligraphy). Kaligrafija apima įvairius šriftus, raides, užrašus. Trumpai tariant – tai tekstas ant kūno, siekiant perduoti tam tikras žinutes ar įamžinti žmogui artimus žodžius.

Tatuiruočių stiliai

Išmokti ir prisiminti kiekvieno stiliaus pavadinimą bei charakteristikas tikrai nėra būtina. Susipažinti su šiais stiliais ir suprasti, kuris artimiausias Jums, labai patogu naršant socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, Instagram ar Pinterest

Tokiu būdu ne tik pamatysite, kaip konkretūs stiliai atrodo jau ant odos, bet galbūt atrasite ir sau tinkamą tatuiruočių meistrą, nes daugelis jų savo darbus talpina internete.

TATUIRUOTĖS IDĖJA IR DIZAINAS

Jei dar neturite konkrečios vizijos savo būsimai tatuiruotei, ne bėda. Vieni tatuiruotės idėją brandina metų metus, kitiems tattoo dizainas tiesiog netikėtai šauna į galvą. Abu variantai yra geri, vėlgi, svarbiausia, jog džiugintų galutinis rezultatas.

Apsispręsti dėl tatuiruotės dizaino gali padėti tam tikrų kriterijų nusistatymas. Pavyzdžiui, nusprendžiate, jog norite linijinės botaninės tatuiruotės. Toks konkretus stiliaus pasirinkimas žymiai susiaurina jūsų pasirinkimus. Galbūt turite mėgstamą augalą, kuris jums svarbus ar kelia nostalgiškus prisiminimus? Rugiagėlės iš vaikystės vasarų kaime, o gal pirmasis būsimo vyro dovanotas gėlės žiedas?

Tatuiruotės idėja ir dizainas

Galite pasidairyti ir populiariausių tatuiruočių sąrašuose – nebūtina pasirinkti tokią pat, tačiau taip galite pasisemti įkvėpimo. Štai keletas populiariausių tatuiruočių idėjų:

  • gyvūnai ir vabzdžiai: musės, vorai, drugeliai, delfinai, drakono figūros, vilkai, gyvatės, liūtai, paukščiai ir t. t.;
  • dangaus kūnai: žvaigždės ir žvaigždynai, mėnulis, planetos;
  • gamtos motyvai: gėlės (lyderiauja lotosas ir rožė), įvairūs augalai, bangos, medžiai, kalnai;
  • kaukolės;
  • genčių motyvai, ornamentai;
  • Koordinatės, gimimo data, svarbių žmonių vardai;
  • Širdelės;
  • Zodiako ženklai;
  • hieroglifai;
  • plunksnos;
  • sparnai;
  • karūna;
  • begalybės ženklas.

Be to, pažindindamiesi su anksčiau minėtais stiliais socialiniuose tinkluose, galite išsisaugoti ir labiausiai patikusius dizainus įkvėpimui arba tam, kad parodytumėte meistrui, ko maždaug norite. Tai gali būti pirmasis žingsnis galutinės idėjos išgryninimo link.

TATURUOTĖS DYDIS IR VIETA

Ką tik atliktos tatuiruotės visada pasižymi ryškumu, tačiau kai kurios formos ar linijos laikui bėgant gali šiek tiek pablukti. Dėl šios priežasties svarbu nuspręsti, kiek Jūsų tatuiruotė bus matoma bei kokio ji bus dydžio.

Jei dėl tatuiruotės matomumo nesijaudinate, kitas kriterijus, kuris gali padėti išsirinkti jos vietą, tai Jūsų tolerancija skausmui. Pirmą kartą patartina rinktis mažiau skausmingas vietas, tokias kaip, pavyzdžiui, riešas

Toks konkretus pasirinkimas taip pat gali pasufleruoti ir tatuiruotės dydį, mat detališkesnėms tattoo kartais reikia didesnių plotų. Taip yra todėl, kad laikui bėgant ir linijoms natūraliai blunkant, jos gali šiek tiek susilieti.

Nebijokite dėl vietos bei dydžio pasikonsultuoti ir su tatuiruočių meistru. Šie žmonės yra sukaupę pakankamai patirties patarti ir padėti apsispręsti. Svarbiausia, kad aiškiai iškomunikuotumėte savo norus ir lūkesčius.

LAIKINOS TATUIRUOTĖS – IŠSIGELBĖJIMAS, KAI SUNKU APSISPRĘSTI

Jei nesate tikri dėl tatuiruotės vietos, dizaino ar apskritai, ar Jums jos išvis reikia, laikinos tatuiruotės yra puikus būdas pasitikrinti. Jų būna net kelių rūšių, tad tikrai rasite sau tinkamiausią.

  • Laikinos tatuiruotės lipdukai – plačiai naudojami įvairaus amžiaus žmonių tiek kasdienybėje, tiek ir prieš įvairius renginius siekiant išsiskirti iš minios. Tokios tattoo gali laikytis nuo keleto dienų iki keleto savaičių, priklausomai nuo lipduko kokybės. Didžiausias privalumas tas, jog tokią tatuiruotę labai paprasta pasidaryti pačiam, o pabodus, lengvai pašalinti specialiu tirpalu arba šiltu vandeniu ir muilu.
  • Purškiamos tatuiruotės (angl. Airbrush). Šias tatuiruotes gali atlikti meistras, naudodamas specialų į rašiklį panašų purškimo įrankį, dažus bei pasirinktą trafaretą. Dažniausiai purškiamos tatuiruotės laikosi dieną ar kelias, mat yra mažai atsparios aplinkos veiksniams (prakaitui, vandeniui).
  • Henna tatuiruotės. Henna (dar žinomos kaip chna) tatuiruotės daromos naudojant natūralius augalinius dažus. Tokios tatuiruotės atliekamos specialiu švirkšteliu ar šluotele ir gali džiuginti kelias savaites. Puikus pasirinkimas tiems, kurie nori išbandyti konkretų dizainą, man šioje technikoje nenaudojami iš anksto paruošti trafaretai.

Laikinos tatuiruotės

Pasidarykite laikiną tatuiruotę toje pačioje vietoje, kur planuojate tikrąją. Jei įmanoma, stenkitės kuo tiksliau atkartoti jos dydį, formas. Per tą laiką, kol turėsite laikiną tatuiruotę, spėsite suprasti, kaip jaučiatės, ar ši Jums patinka, o gal norisi kažką ir pakeisti. Tai gali žymiai palengvinti sprendimą.

AR DARANT TATUIRUOTĘ SKAUDA? 

Deja, šiokio tokio skausmo tatuiravimo metu išvengti nepavyks. Ar labai skaudės, priklauso nuo tokių dalykų kaip individuali tolerancija skausmui, tatuiruotės vieta bei jos dydis. Vieniems gali skaudėti tiesiog nepakeliamai, o kiti nejaučia nieko.

Įtakos tam gali turėti ir pasirinktas tatuiruotės stilius, mat skirtingiems stiliams naudojami skirtingi įrankiai bei atlikimo technikos.

KOKS JAUSMAS, KAI DAROMA TATUIRUOTĖ?

Priklausomai nuo dizaino ir technikos, tatuiravimo metu galite jausti:

  • Braižymą/pjaustymą, šis jausmas įprastas darant tatuiruotes, reikalaujančias šešėliavimo.
  • Aštrų dilgčiojimą – nors dilgčiojimas dažniausiai atsiranda tatuiruotę detalizuojant, jį galite jausti ir tatuiruojant vietas, kuriose oda labiau įsitempusi, pavyzdžiui, riešą.
  • Deginimą – šis jausmas pats dažniausias, kadangi jį sukelia pakartotinis adatos kontaktas su oda.
  • Lengvą vibraciją, kuri dažniausiai jaučiama, kai tatuiruojama arčiau kaulo, pavyzdžiui, ant šonkaulių ar pėdos.

Madingos tatuiruotės

SKAUSMINGIAUSIOS VIETOS TATUIRUOTEI

Tiesa, kad skausmo lygis tatuiravimo metu yra labai susijęs su tatuiruotės vieta. Priimta manyti, kad mažiausiai skauda minkštesnėse vietose (riešas, dilbis), tuo metu ant kaulų ar ten, kur riebalinis sluoksnis mažesnis, visuomet skauda labiau.

Tad kur labiausiai skauda darant tatuiruotę? Štai sąrašiukas, kuris galbūt paskatins persigalvoti dėl pasirinktos vietos:

  • galva/veidas;
  • kaklas;
  • krūtinkaulis;
  • stuburas;
  • šonkauliai;
  • ant rankos/pirštai;
  • delnas;
  • vidinė šlaunų pusė ir keliai;
  • alkūnės;
  • kulkšnys;
  • pėda ir jos išorinė dalis.

Jei visgi nuspręsite tattoo patupdyti vienoje iš šių vietų ir jausite, jog skausmą darosi sunku pakelti, nebijokite to pasakyti meistrui – bet kuris profesionalas tikrai leis minutę atsipūsti ir pasistengs sumažinti įtampą.

Skausmingiausios tatuiruočių vietos

AR SKAUSMĄ GALIMA SUMAŽINTI?

Teoriškai, skausmą tatuiravimo metu sumažinti įmanoma, bet tam reikia tinkamo pasiruošimo.

Visų pirma, prieš procedūrą būtina gerai pailsėti ir paruošti organizmą. Parą prieš tatuiruotę gerai išsimiegokite, gerkite daug vandens, venkite greito maisto ir pasistenkite valgyti maistingai – tai gali padėti sumažinti organizmo jautrumą skausmui. Be to, jei galite, nevartokite alkoholio ir kavos, kurie gali turėti priešingą efektą (bei skystinti kraują).

Proceso metu padėti gali ir įvairūs kvėpavimo pratimai bei dėmesio nukreipimo technikos, leisiančios kūnui ir mintims šiek tiek atsipalaiduoti. Pasiklausykite muzikos, nerkite į YouTube ar tiesiog pasikalbėkite apie gyvenimą su tatuiruočių meistru. Žinoma, prieš kalbinant būtinai įsitikinkite, jog tai jam netrukdo dirbti.

TATUIRUOTĖS KAINA – KAS JĄ LEMIA?

Tatuiruotės kainos įprastai priklauso nuo keleto veiksnių, tokių kaip:

  • piešinio dydis ir sudėtingumas;
  • kūno vieta, kur bus daroma tatuiruotė;
  • spalvų naudojimas;
  • meistro patirtis.

Natūralu, jog kuo tatuiruotė didesnė ir sudėtingesnė, tuo aukštesnė bus jos kaina, mat tokios tattoo reikalauja daugiau laiko ir meistriškumo. 

Mažos tatuiruotės kaina gali prasidėti nuo 40–50 eurų – dažniausiai toks būna minimalus meistro/salono įkainis. Vėliau kaina atitinkamai auga – nedidelės ir vidutinės, vadinamosios cigarečių pakelio dydžio tatuiruotės, gali kainuoti nuo 50–70 eurų iki kelių šimtų eurų. Didelių tatuiruočių ir rankovių kaina neretai gali siekti ir tūkstančius eurų, ypač, jei jas atlieka žinomi meistrai.

Norėdami tiksliai sužinoti, kiek kainuos Jūsų pasirinkto dizaino tatuiruotė, susisiekite su pasirinktu meistru – jis įvertins eskizo sudėtingumą, dydį ir kitas reikalingas detales bei informuos, kiek tai kainuos.

TATTOO RIZIKOS – AR TATUIRUOTĘ DARYTIS SAUGU?

Iš esmės, tatuiruotę darytis saugu, jei yra laikomasi visų higienos reikalavimų – visos meistro naudojamos priemonės turi būti kruopščiai sterilizuotos. 

Tačiau svarbu suprasti, kad tatuiravimo proceso metu adatomis yra pažeidžiama oda ir gynybinė organizmo sistema tai supranta kaip žaizdą. Taigi, nemalonių pasekmių nevisada įmanoma išvengti nepriklausomai nuo meistro profesionalumo. Tačiau tai nereiškia, kad tokie nemalonumai pasireikš Jums.

DAŽNIAUSIAI PASITAIKANČIOS KOMPLIKACIJOS PO TATUIRAVIMO

  • Alerginės reakcijos. Tatuiravimo metu į organizmą per odą patenka svetimkūnis – rašalas, kuris gali sukelti alerginių reakcijų. Dažniausiai kūnas taip reaguoja į raudoną ir geltoną rašalą, daug rečiau – į juodą. Jei žinote, kam esate alergiški, išsiaiškinkite dažų sudėtį ir rizikas aptarkite su gydytoju.
  • Infekcijos. Šios gali išsivystyti dėl pažeistos odos ir ten patekusių nepageidaujamų mikroorganizmų (pavyzdžiui, tattoo gydant aplaidžiai ar netinkamai sterilizuotų įrankių). Dažniausiai infekciją galima atpažinti iš paraudimo, patinimo ar skausmo. Kai uždegimas stipresnis, gali atsirasti ir karščiavimas.
  • Krauju plintančios ligos. Jei tatuiruočių meistras visiškai nesilaiko higienos normų ir naudoja nesterilius įrankius, kyla grėsmė užsikrėsti tokiomis infekcijomis kaip hepatitas B, hepatitas C, stabligė ar ŽIV.
  • Kitos odos reakcijos. Kartais aplink tatuiruotę gali atsirasti žiedinės granulomos simptomų (rausvos formos plokštelės). Taip pat pasitaiko ir didelių keloidinių randų formavimasis, kurį sunku panaikinti. Toks randas taip pat gali ir visam laikui pakeisti tatuiruotės išvaizdą.

KOKS YRA TATUIRAVIMO PROCESAS?

Įsivaizduokime, kad išsirinkote stilių, dizainą, tatuiruotės dydį ir vietą – jau žengiate pro pasirinkto salono duris. Ko tikėtis? Kaip viskas vyks?

Tatuiravimo procesas

  1. Su meistru aptarsite tatuiruotės detales. Galbūt kils klausimų dėl tam tikrų dizaino niuansų, konkrečios vietos ant kūno ar panašiai. Šis momentas yra puiki proga išsiaiškinti viską, kas rūpi, pasidalinti savo norais, o galbūt ir baimėmis, kad į kėdę sėstumėte ramiai.
  2. Prasidės odos paruošimas. Jei prireiks, meistras atsargiai nuskus plaukelius tatuiruojamoje vietoje.
  3. Meistras tattoo dizainą perkels ant Jūsų kūno. Tatuiruotė iš pradžių atsidurs ant specialaus skaidraus popieriaus, kuris padės dizainą perkelti ant Jūsų odos. Galėsite įvertinti, ar tai, kaip tatuiruotė atrodo, Jus tenkina, o jei reikia, ir pasitarti dėl galimų korekcijų.
  4. Tatuiruotės vieta bus dezinfekuojama – tai privalomas ir labai svarbus žingsnis, be kurio darbo neturėtų pradėti nei vienas specialistas.
  5. Prasidės tatuiravimo procesas. Meistras, pasiruošęs specialius tatuiravimo prietaisus, pradės kontūruoti pasirinktą tattoo dizainą ant odos. Kai bendras vaizdas išryškės, meistras pereis prie šešėliavimo, o po to ir spalvų, jei Jūsų pasirinkta tatuiruotė spalvota, taip užpildydamas dizainą.
  6. Meistras baigtą tatuiruotę uždengs gydomąja plėvele. Švelniai nuvalęs tatuiruotės vietą bei patepęs antiseptiku, meistras tatuiruotę uždengs specialia apsaugine plėvele.
  7. Išklausę priežiūros instrukcijas, galėsite eiti savais keliais. Tinkama tatuiruotės priežiūra savaitę ar dvi po jos atlikimo – ne ką mažiau svarbi dalis, siekiant išvengti įvairių rizikų. Nebijokite klausti, kad netektų susidurti su nemalonumais.

KAIP PRIŽIŪRĖTI TATUIRUOTĘ?

Skirtingi meistrai neretai linkę pateikti skirtingas rekomendacijas dėl tatuiruotės priežiūros, tačiau tam tikros nusistovėjusios taisyklės vis tiek yra. Kadangi tatuiravimo metu oda yra pažeidžiama ir dar tokiu neįprastu būdu, dėmesio jai skirti reikės kasdien ir ne kartą.

  1. Nuimkite gydomąją plėvelę. Apie tai, kada galėsite nuimti gydomąją plėvelę grįžę namo, informuos meistras. Įsitikinkite, kad tai darote švariomis rankomis.
  2. Nuplaukite tatuiruotę. Tatuiruotę galite nuplauti po šiltu tekančiu vandeniu, naudodami švelnų muilą. Nenaudokite kempinės, tiesiog švelniai ranka pašalinkite kraujavimo bei kitus tatuiravimo pėdsakus.
  3. Palaukite, kol tatuiruotė išdžius. Po plovimo, tatuiruotės nešluostykite. Jei nenorite laukti, galite švelniai ją nusausinti popieriniu rankšluosčiu, judant nuo tattoo vidurio link kraštų.
  4. Tatuiruotei išdžiūvus, patepkite ją tepalu. Tepalą Jums rekomenduos tatuiruočių meistras. Dažniausiai yra naudojamas Bepanthen Plus kremas, kuris padeda apsaugoti odą nuo infekcijų ir skatina gijimą.

Paskutinį žingsnį savaitę ar kelias teks kartoti dažnai, maždaug kas tris-keturias valandas kiekvieną dieną. Tatuiruotei gyjant, ji visuomet turi būti švari bei sausa, tačiau neišsausėjusi, mat lupantis odai gali nusilupti ir dalis dažų. Tad nepamirškite reguliarios jos priežiūros tepalu iki tol, kol ši pilnai sugis.

KO VENGTI TATUIRUOTĖS GIJIMO METU?

Tam, kad tatuiruotė sugytų kokybiškai bei išvengtumėte nepageidaujamų pasekmių, gali reikėti ir šiek tiek pakoreguoti savo rutiną. Rekomendacijų laikymasis užtikrins, kad viskas praeis kaip planuota ir išsvajota tatuiruotė džiugins metų metus.

  • mažiausiai dvi savaites nesilankykite pirtyse, saunose bei soliariumuose;
  • kurį laiką nesideginkite saulėje;
  • stenkitės vengti aktyvios fizinės veiklos, kadangi prakaitas gali neigiamai veikti tatuiruotę ir jos vietą;
  • nepamirškite, kad tatuiruotė – tai žaizda, tad nelieskite jos nešvariomis rankomis ir venkite sąlyčio su gyvūnais;
  • praustis po dušu galite jau tą pačią dieną, tačiau nerekomenduojama vandenyje mirkti ilgai, tad atsisakykite maudymosi vonioje.
  • keletą savaičių nukelkite apsilankymus baseine.

KIEK LAIKO GYJA TATUIRUOTĖ?

Dažniausiai tatuiruotė visiškai sugyja per vieną–dvi savaites. Didesnėms ir sudėtingesnėms tatuiruotėms sugyti gali prireikti ir daugiau laiko, bet tai taip pat priklauso ir nuo priežiūros, tattoo vietos, odos tipo ir net amžiaus.

Turėkite omenyje, kad tatuiruotei pradėjus gyti, ims formuotis šašiukai, o vėliau oda toje vietoje pradės tarytum pleiskanoti. Gijimo metu, tatuiruotės vieta gali šiek tiek patinti, gali pradėti niežėti, tačiau jokiu būdu nekasykite ar nelupinėkite odos, kad nepašalintumėte dažų ar be reikalo nesudirgintumėte odos. Leiskite jai natūraliai atsinaujinti, kad ir kaip būtų nemalonu.

TATUIRUOČIŲ SALONAI – KUR PASIDARYTI TATTOO?

Vienas iš sunkiausių pasirinkimų po pačios tatuiruotės dizaino – rasti ir nuspręsti, kur pasidaryti tattoo? Šaunu, jei turite artimųjų ar draugų, kurie turi tatuiruočių ir gerą saloną bei meistrą gali rekomenduoti. Kaip išsirinkti priešingu atveju?

Paiešką galite pradėti tiesiog internete. Peržiūrėkite susijusias grupes, paprašykite patarimo, peržvelkite akį patraukusių meistrų darbų portfolio bei atsiliepimus. Jei jau žinote, kokios tatuiruotės norėtumėte, galite meistrą rinktis pagal tai, kokio stiliaus tatuiruotes jis dažniausiai atlieka. Didelė dalis jų tai būna įvardiję savo socialinių tinklų profiliuose. 

Nepabijokite užsukti į saloną trumpai konsultacijai – suprasite, ar sutampa Jūsų ir meistro požiūriai bei biolaukai. Tai taip pat padės įsivertinti salono švarą bei bendrą atsmosferą.

Tattoo salonai

TATUIRUOČIŲ SALONAI VILNIUJE

Tatuiruočių salonų Vilniuje apstu. Štai keletas tokių, nuo kurių galėtumėte pradėti meistro paiešką, jei gyvenate/tatuiruotę planuojate darytis sostinėje:

  • „Eddy Tattoo“ (Smolensko g. 10D-71);
  • „Jungle Street“ (Gerosios Vilties g. 1);
  • „Jerrys Tattoo“ (Žirmūnų g. 29);
  • „Angis Tattoo“ (Literatų g. 4);
  • „VeAn Tattoo and Piercing“ (Jogailos g. 6);
  • „Black Animal Tattoo“ (Ukmergės g. 298A);
  • „Positive Tattoo“ (Aušros Vartų g. 16; M. Daukšos g. 1);
  • „Miss Tina Tattoo“ (A. Vivulskio g. 12);
  • „Super 7 Tattoo“ (Trakų g. 7-25);
  • „Cavallo Pazzo tattoo“ (Trimitų g. 6);
  • „Ramas Tattoo“ (Užupio g. 1-2);
  • „Tattoo Station“ (Geležinkelio g. 1);
  • „21 Tattoo Studio“ (D. Poškos g. 2);
  • „INK argentum“ (Aušros Vartų g. 20);
  • „Priviledge Tattoo Boutique“ (J. Jasinskio g. 16A).

TATUIRUOČIŲ SALONAI KAUNE

Su savo tattoo dizainais arba konsultacijoms drąsiai žygiuokite į šiuos tatuiruočių salonus Kaune:

  • „VeAn Tattoo and Piercing“ (Laisvės al. 26);
  • „Jaris Ink Tattoo Kaunas“ (Radvilėnų pl. 1B);
  • „Green Buddha Tattoo“ (J. Naugardo g. 12);
  • „Artist Nikita Tattoo“ (Savanorių pr. 392);
  • „InkedSouls Tattoo“ (Aukštaičių g. 54);
  • „Santaka Tattoo“ (K. Baršausko g. 65);
  • „Redhill Tattoo“ (Parodos g. 22);
  • „Majus & Majus“ (Aukštaičių g. 54A);
  • „Tattoo Ink Factory“ (J. Jablonskio g. 7).

TATUIRUOČIŲ SALONAI KLAIPĖDOJE

Pajūrio gyventojai ir svečiai tatuiruotę gali pasidaryti šiuose Klaipėdoje esančiuose tattoo salonuose:

  • „VeAn Tattoo and Piercing“ (Tiltų g. 21);
  • „Danis Tattoo“ (Turgaus g. 2);
  • „Aivis Tattoo“ (Birutės g. 22-317);
  • „Bang bang tattoo studio“ (Didžioji Vandens g. 22);
  • „Tattoo Virus“ (Tiltų g. 19);
  • „Captain Savage Tattoo Emporium“ (Taikos pr. 42-98);
  • „PO ODA Tattoo Shop“ (Galinio Pylimo g. 7);
  • „One More Tattoo“ (Tiltų g. 26).

Tatuiruotės ant kūno

TATUIRUOČIŲ ŠALINIMAS

Tatuiruotės šalinimui gali būti daugybė priežasčių. Galbūt rezultatas taip ir nepradėjo džiuginti, o gal seniau atlikta tatuiruotė kelia nemalonių asociacijų, susijusių su ankstesniais gyvenimo etapais? 

Bet kokiu atveju, tatuiruočių šalinimas – įmanoma ir jau pažengusi procedūra. Tiesa, gana brangi – pašalinti tatuiruotę gali kainuoti net ir 10 kartų daugiau nei kainavo ją padaryti. Be to, pravartu apsišavuoti kantrybe, nes tattoo šalinimui dažnai gali prireikti ir keliolikos ar keliasdešimt procedūrų, iš kurių kiekvienos metu tatuiruotė vis šviesės. 

Dažniausiai tatuiruotės šalinimo procedūra atliekama lazeriu. Tatuiruotės pigmentas, sugerdamas lazerio šviesą, suskyla į daugybę dalelyčių. Viena šių dalelyčių dalis iškyla į odos paviršių ir nusilupa su epidermio ląstelėmis, o kitos fagocituojamos odoje esančių ląstelių makrofagų ir pašalinamos limfiniu keliu.

Tatuiruočių šalinimas

Nors tatuiruotės yra labai populiarus reiškinys, nereikia pamiršti, kad šis piešinys ant kūno Jus lydės visą gyvenimą. Tad be galo svarbu pasirinkti patinkantį dizainą ir gerą specialistą bei tinkamai prižiūrėti pažeistą odos vietą gijimo metu norint išvengti galimų rizikų. Tatuiruotės šalinimas – visada egzistuojantis variantas ir pasirinkimas, tačiau tinkamai pasiruošus, didelė tikimybė, kad šio kelio eiti Jums niekada nereikės.

Straipsnio autorius(-ė) Renata, Beta.lt bloger'ė
4 2

Sonata...
Įdomus straipsnis, nežinojau, kad tatuiruotės skirstomos stiliais. Draugė darėsi tatuiruotę ant kaklo tai beprotiškai skaudžiai buvo... Esu dariusi henos dažais per festivalį nu labai gražiai atrodė ir nusivalė tik po savaitės tai galėjau džiaugtis.
14d
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Rima...
Na kas yra tikrai svarbu tai gera prieziura po paidarymo ir butinai reikia uztvritinima padaryti kai praeina menuo ar ten kelios savaites. Na kad tik nenubluktu ir issilaikytu spalva - manau tikrai svarbu gera prieziura, o sulyg metais vistiek situacija bloges...nes kunas sensta..tai grazu tik laikinai toks dalykas.
11d
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Turi ką pasakyti? Komentuok čia:

Beta pasiūlymai:

Auskarų vėrimas į ausis, nosį ar bambą
Nuo
7 €
9 €
1 asmuo
15 minučių
6 mėnesiai
Danties papuošimas kristalu
20 €
40 €
1 asmuo
20 minučių
6 mėnesiai
Straipsnių autoriai
Kartais rašyti sekasi lengviau, kartais sunkiau, bet visai nerašyti aš negaliu - tai mano kraujyje. Noriu, kad skaitydami mano tekstus žmonės jaustųsi, lyg su jais kalbuosi prie kavos puodelio!
Beta.lt bloger'ė
Skonių Fiestos blog'o skilties autorė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Viena tų keistuolių, kurie dirba kūrybinį darbą, tačiau gyvenime mėgsta laikytis taisyklių ir rutinos. Visgi šį paradoksą esu linkusi vadinti savo tobulos kasdienybės receptu.
Beta.lt bloger'ė
"Gyvenu aistra kelionėms ir meile padėti žmonėms surasti jų svajonių atostogas. Jau 14 metų nardau turizmo vandenyse, tad dalinuosi savo žiniomis ir patyrimais su Beta Travel bendruomene."
Beta.lt bloger'ė
Su malonumu „kepu“ tekstus ir pyragus. Tik pyragus barstau cukraus pudra, o naujai „iškeptus“ tekstus – taškais, kableliais, brūkšniais... Svarbu, kad jie būtų gramatiškai taisyklingi, vizualiai tvarkingi, verbališkai turtingi, lengvai skaitomi, paveikūs.
Beta.lt bloger'ė
Esu portugalas. Girdėjau, kad taip Lietuvoje yra vadinami vilniečiai. Baigiau architektūrą, kurios pagrindinius principus (struktūra, vidaus ir išorės sintezė, harmonija su aplinka) bandau pritaikyti internete.
Beta.lt bloger'is
Talentingų kūrėjų pagalba keliu mūsų tinklaraštį į aukštumas, nes tikiu jo svarba. Daugelis mane vadina fėja, nežinau ar dėl rūpestingo būdo, ar dėl užaugusių sparnų.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė, kūrusi straipsnius apie aktualiausias temas ir skyrusi daug dėmesio patarimams.
Beta.lt bloger'ė
„Kiekviena kelionė yra nuotykis, papildantis brangią prisiminimų kolekciją. Kviečiu leistis į šiuos nuotykius kartu su manimi.“
Beta.lt bloger'ė
Mūsų pirmoji tinklaraštininkė, lietuvių kalbos ekspertė.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: