794
9
4
2023/10/17

NEPAMIRŠTAMAS ATOSTOGŲ NUOTYKIS AFRIKOJE – KELIONĖ Į KENIJĄ!

Turkija, Egiptas, Graikija, Tailandas, Maldyvai... Populiariausių poilsinių ir pažintinių kelionių krypčių sąrašą būtų galima tęsti iki begalybės. Pasaulis platus! Tačiau retas kuris, planuodamas atostogas, žemėlapyje vėliavėlę smeigia į Juodąjį žemyną – Afriką, – įstabios laukinės gamtos ir civilizacijos nepaliestų genčių lopšį. O tikrai verta!

Kenija – laukinės gamtos lopšys Afrikoje

Tad jei vilioja tolimi, egzotiški ir dar kraštai, rinkitės kelionę į Keniją, kur laukia nebent tik per „National Geographic“ kanalą regėta žadą atimanti laukinė flora ir fauna, įspūdingi nacionaliniai parkai ir rezervatai (sudaro net 10 % Kenijos), safariai, Indijos vandenyno skalaujami paplūdimiai, prie žmonijos šaknų grąžinančių genčių įvairovė... Kelionė į Keniją – tai nepamirštamas Jūsų atostogų nuotykis: pajusite, kaip, rodos, sustoja laiko tėkmė, pamiršite kasdienybės rūpesčius ir paliksite ten dalį savo širdies. Kenija, kaip ir visa mama Afrika, – nepamirštama!

KENIJA – RYTŲ AFRIKOS PERLAS

Kenijos Respublika (Kenija) – didingų kalnų apsupta valstybė Rytų Afrikoje, besiribojanti su Etiopija, Somaliu, Pietų Sudanu, Tanzanija, Uganda ir Indijos vandenynu. Šios šalies pavadinimas kilo nuo baltuose debesyse skendinčio Kenijos kalno, reiškiančio „baltas“. Kenijos kraštovaizdis glostys širdį.

Kenija – valstybė Rytų Afrikoje

Besidomintys egzotinėmis kelionėmis turbūt pastebėjo, kad Kenija dažnai vadinama Rytu Afrikos perlu ir laukinių gyvūnų bei paukščių rojumi. Ir iš tiesų – ten viešint gali pasijusti gamtos dalimi: retas kuris praleistų progą savo akimis iš arti pamatyti laisvai savo gyvenimą gyvenantį garsųjį „didįjį penketuką“, į kurį patenka LIŪTAI, LEOPARDAI, DRAMBLIAI, BUIVOLAI ir RAGANOSIAI. O kur dar balti paplūdimiai, spalvingi koraliniai rifai, egzotiniai augalai ir kiti laukiniai gyvūnai: zebrai, žirafos, antilopės, krokodilai ir kt.!

Didysis Afrikos penketas

Šalia įspūdingos laukinės gamtos to šliejasi šiuolaikinė civilizacija ir išlikusios gentys (jų yra net 40!), kurių kiekviena turi skirtingas tradicijas, kalbas, tradicijas bei papročius. Trumpai tariant, poilsis Kenijoje abejingų nepalieka – joje galima rasti viską, ko trokšta užkietėję nuotykių ieškotojai.

Bendrieji duomenys apie šalį:

  • valstybinė kalba – suahilių, anglų (iš viso Kenijoje kalbama net 42 kalbomis);
  • sostinė ir didžiausias miestas – Nairobis;
  • plotas – 582 650 km²;
  • gyventojų skaičius (2021 m.) – 53,01 mln.;
  • valiuta – Kenijos šilingas (1 € = 142,3 KSH);
  • dominuojanti religija – krikščionybė (84,8 %), kita – islamas (9,7 %);
  • laikas – vasaros metu laikas nesiskiria, pasukus laikrodžio rodyklę žiemai – +1 valanda pagal Lietuvos laiką;
  • klimatas – subekvatorinis, malonus tropinis (intensyvūs lietingieji laikotarpiai – nuo kovo iki gegužės ir nuo lapkričio iki gruodžio);
  • vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Vidutinė oro ir vandens temperatūra Kenijoje

  • drėgnieji laikotarpiai – kovas–balandis ir lapkritis–gruodis, sausasis sezonas – birželis–spalis;
  • geriausias laikas keliauti – sausio ir vasario mėnesiais bei nuo birželio iki spalio, kuomet oras paprastai būna sausesnis periodas ir tvyro šiluma.

4 SVARIOS PRIEŽASTYS, KODĖL VERTA APLANKYTI KENIJĄ

1. Neregėtos laukinės gamtos įvairovė ir safariai – saldainis akims ir nepamirštamas nuotykis.

Vos pagalvojus apie Afriką, prieš akis iškyla laukinės gamtos vaizdiniai, kuriuos taip norisi pamatyti gyvai – savo akimis. Kenijos savanose knibždėte knibžda milijonai įvairių rūšių gyvūnų, o dangų raižo daugybė margasparnių paukščių – tarsi visa gyvūnų enciklopedija: liūtai, leopardai, gepardai, drambliai, buivolai, raganosiai, žirafos, antilopės, zebrai, krokodilai, hienos, rožiniai flamingai, pelikanai... Vau! Didžiausias pasaulyje zoologijos sodas po atviru dangumi (jeigu taip galima pavadinti), kur karaliauja laisvė!

Kenijos flora ir fauna

Kenijoje yra keletas svarbiausių vietų, kurias aplankius galime stebėti laukinius gyvūnus: Masai Mara nacionalinis rezervatas, Amboselio nacionalinis parkas, Tsavo nacionaliniai parkai. Tiesa, Kenijos florą ir fauną stebėti galima ne tik iš džipų safarių metu, bet ir skrendant lėktuvėliu virš nacionalinių parkų. Bent kartą gyvenime tokios neįtikėtinos patirties linkime ir sau, ir kiekvienam kitam!  

O ar žinojote, kad safaris gimė būtent Kenijoje, o pats žodis „safari“ svahili kalba reiškia kelionę?! Dabar jau žinosite! Taigi, būtent safario pramoga į Afriką atvykusiems smalsiems turistams išpildo svajonę pamatyti jau minėtą garsųjį „didįjį penketuką“ (ir ne tik!) natūralioje aplinkoje, laukinėse Kenijos savanose. Safaris – pagrindinė turizmo šaka Kenijoje – viena iš pramogų, kurią privaloma išbandyti!

Džipų safaris Afrikoje

2. Žydras Indijos vandenynas, kaitri saulė ir akinamai baltas smėlis – rojus žemėje pasirinkusiems ramų poilsį.

Kenijos paplūdimiai savo grožiu nenusileidžia Maldyvų, Seišelių ar Balio pakrantėms. Jie – vieni gražiausių Afrikos žemyne: vaizdingas Indijos vandenyno krantas, baltas kaip sniegas smėlis, koraliniai rifai, spalvingas povandeninis pasaulis... Savo akimis pamačius Kenijos paplūdimius, beliks tik aikčioti iš nuostabos ir susižavėjimo! Gal net apims jausmas, ar tai tikra?!

Beje, ilsintis Kenijos kurortuose, rekomenduojama paplaukioti vėjo varomu buriniu laivu dhow. Turistams siūlomi dhow safariai – įsimintina ir turininga pramoga, kurios metu skrodžiant Indijos vandenyno bangas galima ne tik pasigėrėti virš vandens kyšančiomis salelėmis ar atokiomis koralų salomis, bet ir panardyti, o vėliau – pasimėgauti vandenynu kvepiančių šviežių jūros gėrybių vakariene. Tradiciniai laivai – dhow – vietinių naudojami jau šimtmečius, tad tikrai įdomu būtų į juos įkelti ir savo koją – galbūt pirmą ir paskutinį kartą gyvenime.

Tradicinis vėjo varomas burinis laivas - dhow

3. Vietiniai Kenijos gyventojai ir stebinanti kultūrų įvairovė – net 40 skirtingų genčių!

Bene egzotiškiausias ir didžiausią įspūdį paliekantis patyrimas viešint Kenijoje – vietinių gyventojų pažinimas. Skaičiuojama, kad Kenijoje gyvena daugiau nei 40 etninių grupių, kurių kiekviena turi unikalias tradicijas, kalbas, papročius ir tradicijas. Didžiausios gentys:

  • kikujai, įsikūrę centrinėse aukštikalnėse;
  • lujai, užėmę šiaurės vakarinę dalį;
  • luo, išsidėstę aplink Viktorijos ežerą;
  • na, ir žymiausi – masajai, kurie yra pusiau klajokliai.

Kenijoje daugybė masajų genčių svetingai priima į savo kaimelius užklydusius smalsius turistus, noriai su jais bendrauja ir supažindina su savo egzotiška kultūra, kasdienybe bei papročiais. Masajai garsėja aukštu ūgiu, raudonos spalvos apranga (taip pat būdingi mėlyni, juodi atspalviai bei tradiciniai afrikietiški raštai), įmantriu kūno puošimu (populiarus auskarų vėrimas į įvairias kūno vietas, ausų spenelių skylių ištempimas, odos dažymas), sudėtingais ir įmantriais juvelyriniais dirbiniais, garsiuoju tradiciniu „šokinėjimo šokiu", vadinamu „adumu" arba „aigos" (būtent šį šokį turistai dažnai filmuoja/fotografuoja) ir t. t.

Masajų šokis

Susitikimas su masajais, kurie gyvena be elektros, gamina maistą ant laužo, o visas kaimas – kaip viena šeima, – tikrai paliks neišdildomą įspūdį, dar labiau praturtins atostogas ir, tikėtina, kai kuriuos šokiruos... Juk ir mūsų gyvenimas kardinaliai skiriasi, tad tikrai bus sunku patikėti, kad taip žmonės gyvena XXI amžiuje – ne tik filmuose ar knygose.

4. Unikali Kenijos virtuvė – viena geriausių visoje Afrikoje!

Populiariausios pasaulio virtuvės – italų, ispanų, prancūzų, kinų, japonų, amerikiečių, meksikiečių, tailandiečių ir kt. – daugiau mažiau visų išbandytos, tačiau Kenijos virtuvės ypatumus mažai kas galėtų apibendrinti. Tačiau faktas tas, kad Kenijos virtuvė patenka tarp 10 geriausių virtuvių visoje Afrikoje. Sunku patikėti, tiesa?!

Tradicinė Kenijos virtuvė

Nors kiekviena bendruomenė vartoja savo vietinį maistą ir turi savitų įpročių, galime bendrai apžvelgti, kas būdingiausia Kenijos virtuvei. Taigi, prašome susipažinti:

  • virtuvės tipas – eklektiškai mišri;
  • produktų pagrindą sudaro: kukurūzai, ryžiai, sorgų kruopos, soros, pupelės;
  • mėgstama mėsa: ožkiena (pagrindinis delikatesas), jautiena, kiauliena, žvėriena, vištiena, laukinė paukštiena, žuvis (ypač tilapija);
  • pagrindinės daržovės ir vaisiai: bulvės, paprikos, baklažanai, bananai, ananasai;
  • patiekalams ruošti dažnai naudojamas kokosų pienas, taip pat jūros gėrybės ir daug įvairių prieskonių;
  • mėgstami gėrimai: kavą, arbata su vandeniu, pienu ir daug cukraus, alus;
  • nacionaliniai Kenijos patiekalai: aštriu pomidorų mišiniu pagardinta ant grotelių kepta ožkiena (nyama choma), kukurūzų miltų patiekalas su mėsos troškiniu (ugali), avinžirnių troškinys su bulvėmis, ryžiais ir plantanais (dengu), česnakinis padažas, saldūs ir gaivūs mangų ledai;
  • taurieji gėrimai: palmių vynas (mnazi), cukranendrių džinas „Kenya Kejin“, medaus alus „Uki“, kavos likeris „Kenya Gold“, tradicinis alus „Tusker“;
  • neįprasti delikatesai, kurių aštrių pojūčių mėgėjai gali paragauti vietiniuose restoranuose: antilopiena, drambliena, krokodiliena, strutiena, vėžliena ir kt.;
  • maistas labai sotus ir nebrangus.

LANKYTINOS VIETOS KENIJOJE

„Miestu saulėje" ir „gėlių miestu" vadinamas Nairobis – Kenijos sostinė ir didžiausias bei moderniausias šalies miestas, įsikūręs aukščiausiai (1700 m aukštyje). Miestas labai įdomus ir gyvybingas, garsėjantis tautų gausa ir įvairove bei nemenkais turistų srautais. Nairobyje rekomenduojama aplankyti seniausią Kenijoje nacionalinį Nairobio parką ir jo gyventojus: zebrus, žirafas, buivolus, gepardus ir kt., taip pat Nairobio geležinkelių muziejų, Nacionalinį muziejų su gausia ornitologine kolekcija, Šiuolaikinio Rytų Afrikos meno galeriją, kitus istorinius miesto muziejus, aplankyti galerijas, paragauti vietinio maisto, pasivaikščioti po parduotuves ar masajų turgų, kur galima įsigyti tradicinių daiktų, papuošalų bei suvenyrų lauktuvėms.

Nairobis – Kenijos sostinė ir didžiausias šalies miestas

Masajų žemė – Masai Mara nacionalinis rezervatas, kuriame gyvena masajų gentis, yra populiariausias nacionalinis parkas Kenijoje: gausi augalija, įvairi gyvūnija, beribės savanos, iškilios kalvos, akacijų miškai. Šiame parke galima pamatyti daugelį Afrikos savanose gyvenančių gyvūnų rūšių: sutiksite liūtus, gepardus, leopardus, antilopes, gazeles, zebrus, hienas, didžiuosius dramblius, žirafas, buivolus, krokodilus bei begemotus. Rugpjūtį-lapkritį, lapkritį-sausį čia vyksta didžioji gyvūnų migracija, tad tuo metu galima išvysti didžiulius jų būrius. Tokį unikalų reginį kai kurie turistai stebi sklęsdami oro balionu virš masajų žemės.

Masajų žemė – Masai Mara nacionalinis rezervatas

Viktorijos ežeras – tai vos už kelių valandų kelio nuo Masai Maros tyvuliuojantis milžiniškas ežeras ir, beje, labiausiai apgyvendinta Kenijos sritis. Neretai šis ežeras vadinamas Afrikos žemyno širdimi, nes būtent iš jo išteka Nilas – ilgiausia upė pasaulyje. Ežero pakrantėje yra plačiomis gatvėmis ir kolonijine architektūra išsiskiriantis uostamiestis Kisumu, toliau rikiuojasi daugybė žvejų kaimelių. Norint pamatyti tikrąjį šio regiono grožį, rekomenduojama paplaukioti tradicinėmis valtimis.

Viktorijos ežeras Kenijoje

Tsavo nacionalinis parkas – didžiausias Kenijos nacionalinis parkas, garsėjantis įspūdingais gamtos kūriniais: beribėmis savanomis, kriokliais ir šaltiniais, vulkaninės kilmės kalnais, palmėmis, visur šmirinėjančiais laukiniais gyvūnais ir ore plazdančiais egzotiniais paukščiais.

Šis parką garsina ir turistus vilioja raudonieji Cavo drambliai. Raudonaisiais jie vadinami todėl, kad norėdami apsisaugoti nuo įkyrių uodų ir mašalų jie purškia ant savęs laterito (eliuvinė nuosėdinė uoliena) dulkes – dėl to nusidažo raudonai. Galima stebėti ne tik dramblius, bet ir kitus laukinius Afrikos gyvūnus. Šis parkas iš tiesų labai fotogeniškas, tad nuotraukos jame buvo panašios į atvirukus!

Tsavo nacionalinis parkas – didžiausias Kenijoje

Milžinų žeme vadinamas Ambozelio (Amboseli) nacionalinis parkas, į kurį turistai vyksta pasigrožėti fantastiškais peizažais ir stebėti ten gyvenančių bei migruojančių milžiniškų dramblių, zebrų, žirafų, liūtų, gepardų, buivolų, antilopių, geltonųjų babuinų, dėmėtųjų hienų, didžiaausių lapių ir kitų tik televizijos ekrane, kelionių žurnaluose ar zoologijos sode matytų gyvūnų bei šimtų skirtingų paukščių, tokių kaip: geltonasis Madagaskaro garnys, pempės, grifai, sakalai, ereliai ir kt. Beje, didžiausias šio parko milžinas – balta sniego kepure pasipuošęs aukščiausias žemyno kalnas Kilimandžaras, be kurio neįsivaizduojamas Afrikos paveikslas.

Amboseli nacionalinis parkas Kenijoje

Velnio vartų parkas patiks tiems, kurie mėgsta kopti į kalnus, leistis į žygius pėsčiomis ar su dviračiais ir turistauti po atviru dangumi. Apsilankę Velnio vartų parke turėsite galimybę palaipioti ant buvusių ugnikalnių, pasidėrėti karštųjų versmių šaltiniais ir geizeriais. Kaip ir kituose parkuose, taip ir čia išvysite išvysite daugybę laukinių gyvūnų, o virš galvos kartkartėmis praskries ereliai ir plėšrieji grifai.

Velnio vartai Kenijoje

Mombasa – dar vienas turistų traukos objektas, kuriame yra didžiausias šalies uostas. Mombasos vandenyse net 480 km ilgio koraliniai rifai, taip pat galima pamatyti iš vandens vis išnyrančius delfinus, net pažvejoti. Norintiems pailsėti ir pasimėgauti kaitrios saulės voniomis tikrai patiks gražūs smėlio paplūdimiai, o ištroškę pažinimo galės aplankyti nuo XVI a. portugalų pastatytą Jėzaus fortą–muziejų, senamiestį, istorinius pastatus ir šventyklas.

Kenija kelionės - Mombasa

Diani paplūdimys – dar vienas paveiksliukas didingo žydrojo vandenyno fone. Šis nuostabus balto smėlio paplūdimys – ideali vieta tingiam poilsiui ir saulės vonioms po kaitria Kenijos saule. Aktyvesni poilsiautojai taip pat turi, ką veikti, – jiems siūlomos vandens pramogos, pvz., pasiplaukiojimai su jėgos aitvarais ar banglentėmis.

Kelionės į Keniją - Diani paplūdimys

Malindi – turistų pamėgtas kurortas, į kurį juos vilioja balto smėlio Watamu paplūdimyje ir galimybė panardyti grožintis koraliniu rifu, esančiu Watamu nacionaliniame jūrų parke. Malindi miesto įžymybėmis galima pavadinti du turistams įdomius objektus: vienas jų laikomas vienu seniausių statinių Afrikoje –  tai legendinio portugalų jūrininko ir keliautojo Vasko da Gamos kryžius (simbolizuoja 1449 m. įvykusį pirmojo Kenijoje apsilankiusio europiečio atvykimą) ir dar XIV a. iškilusi Jami mečetė.

Kelionė į Keniją - Malindi

Naivašos ežeras – gražus gėlo vandens ežeras, kurį supa tankūs krūmynai, akacijos ir didingi kalnai. Prie šio ganėtinai seklaus (vidutinis gylis – 5 m). Prie šio ežero buriasi šimtai skirtingų rūšių paukščių ir laukinių gyvūnų bandos: vandenyje mirksta didieji begemotai, pakrantėse braido buivolai, o sausumoje vaikštinėja žirafos, zebrai, antilopės... Turistams siūlomi pasiplaukiojimai po šį ežerą laivu – puiki pramoga norint pasigrožėti laukine gamta ir nuostabiais saulėlydžiais.

Lankytinos vietos Kenijoje - Navaišos ežeras

Nakuru ežeras, vadinamas „paukščių šventykla“, kurią supa pelkės, miškai ir pievos. Ši vietovė išskirtinė tuo, kad rožine spalva ją nudažo tūkstantiniai pulkai rožinių flamingų – tiek flamingų vienoje vietoje mažai kam yra tekę matyti. Būtent Nakuru ežero nacionaliniame parke besiburiuojančių rožinių flamingų populiacija yra bene didžiausia pasaulyje. Reginys iš tiesų atima žadą! Be to, šiame parke karaliauja ne tik grakštieji flamingai – kompaniją jiems palaiko ir pelikanai, kormoranai, kiti egzotiški paukščiai, taip pat pitonai, retieji juodieji ir baltieji raganosiai, liūtai, leopardai, žirafos, antilopės, buivolai, zebrai ir kt.

Ką pamatyti Kenijoje - Nakuru ežeras

Laikipia – populiari laukinių gyvūnų stebėjimo vieta, esanti tarp Kenijos kalno ir dykumų. Apsilankiusių šiame vaizdingame regione laukia daug nepamirštamų įspūdžių žadantys safariai. Itin reti juodieji raganosiai, hienos, šakalai, žirafos, zebrai ir kiti egzotiniai gyvūnai, rodos, bus ranka pasiekiami. Beliks tik stebėti ir grožėtis.

Lankytinos vietos Kenijoje - Laikipia

TAI, KĄ REIKIA ŽINOTI KELIAUJANT Į KENIJĄ

Kenija – tolima egzotinė šalis, tad planuojant kelionę į šią šalį reikia padaryti šiokius tokius namų darbus, t. y. išsiaiškinti, ką reikia žinoti keliaujant į Keniją, kokie reikalavimai keliami keliautojams, ar saugu, ar būtinos vakcinos, geriausias laikas keliauti ir pan. Savaime aišku, rekomenduojama daugiau pasidomėti apie pačią Keniją kaip šalį – ne tik įdomu, bet ir naudinga.

Tiesa, daug naudingos informacijos pasufleruoja ir keliautojų atsiliepimai, tad naudinga išgirsti ir jų nuomonę bei įspūdžius, pažiūrėti televizijos transliuojamas kelionių laidas arba pasieškoti reikiamos informacijos internete. Taip besiruošiant kelionės į Keniją alkis tik augs!

Šį tą svarbaus aptarsime ir mes – skaityk ir sužinok daugiau:

PRELIMINARI SKRYDŽIO TRUKMĖ:

  • apie 10 val. (Vilnius – Mombasa);
  • tarpinis nusileidimas lėktuvo kuro atsargų papildymui.

ASMENS DOKUMENTAS:

  • kelionei būtinas galiojantis Lietuvos Respublikos pasas;
  • vykstant į Keniją, pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po grįžimo iš kelionės datos.

VIZA:

  • Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Keniją, vizos reikia;
  • vienkartinė turistinė viza Kenijai galioja ne ilgiau kaip iki 90 dienų;
  • paprastai viza paruošiama per 5–6 darbo dienas;
  • vizą paprasčiau gauti internetu, pateikus prašymą per elektroninę vizų sistemą;
  • gavus vizą, ją reikia atsispausdinti ir pasiimti su savimi į oro uostą!

Kenijos viza

DRAUDIMAS:

  • kelionės nenuspėjamos, todėl visais atvejais rekomenduojama pasirūpinti draudimu, užtikrinančiu išlaidų atlyginimą ligos, skrydžio atšaukimo, bagažo dingimo ir kitais nenumatytais atvejais;
  • ypač rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu, padengiančiu gydymo užsienyje išlaidas, – sumažės rūpesčių prireikus būtinosios medicinos pagalbos susižeidus, susirgus ar apsinuodijus.

VAKCINOS:

  • keliaujant į Keniją privalomų profilaktinių skiepų nereikalaujama, tačiau pasiskiepyti rekomenduojama;
  • remiantis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos konsuline informacija, rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, hepatito A ir B, choleros, tymų, difterijos, stabligės, vidurių šiltinės, meningokokinės infekcijos ir kt., taip pat naudoti profilaktinius preparatus nuo maliarijos bei kitokias prevencines priemones nuo uodų ar kitų vabzdžių platinamų ligų;
  • dėl skiepų būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Vakcinos keliaujant į Keniją

APSAUGA NUO SAULĖS IR UODŲ:

  • Kenijoje saulė labai kaitri ir aktyvi saulė, todėl būtina naudoti apsaugines priemones nuo saulės su kuo aukštesnio lygio SPF (SPF 50, 80 ar net 100 – stipriausia priemonė);
  • apsisaugoti nuo kaitrios saulės padės ir galvos apdangalai bei akiniai nuo saulės;
  • reikėtų pasirūpinti ir uodus bei mašalus atbaidančiais repelentais.

VANDUO:

  • Kenijoje vandens iš čiaupo gerti nerekomenduojama;
  • troškulį malšinti ir burną skalauti po dantų valymo geriau pirktiniu vandeniu, įsigytu parduotuvėse ir kavinėse;
  • rekomenduojama vengti gėrimų su ledukais, nes jie gali būti pagaminti iš vietinio vandentiekio vandens.

Kenijoje rekomenduojama gerti pirktą vandenį

SUSISIEKIMAS:

  • populiariausia ir piniginiu atžvilgiu patraukliausia susisiekimo priemonė – matatus autobusiukai, tinkami keliauti nedidelius atstumus;
  • norint įveikti didesnius atstumus labai patogu naudotis vietinių skrydžių paslaugomis (Kenya Airlines) – taip ne tik greičiau nukaksite iš taško A į tašką B, bet ir iš viršaus pamatysite nacionalinius parkus bei jų gyventojus;
  • automobilio nuoma Kenijoje galima tik nuo 23–25 metų;
  • kai kuriuose miesteliuose galima pasivažinėti tuktukais arba piki-pikiais – taksi motoroleriais (jais keleiviai vežami be papildomo bagažo);
  • taip pat po šalį vežioja tarpmiestiniai autobusai (bilietus rekomenduojama įsigyti iš anksto);
  • norint pasiekti nacionalinius parkus, reikia pasisamdyti vairuotoją su automobiliu arba vykti kartu su turistų grupėmis.

Tuktukų taksi Kenijoje

SKAMBUČIAI IR INTERNETAS:

  • Kenija turi pažangią telefono tinklų, mobiliojo ir palydovinio ryšio sistemą;
  • keliautojai gali pilnai naudotis prie tarptautinio tinklo prijungtais mobiliojo ryšio prietaisais;
  • skambinant reikia rinkti Kenijos tarptautinis kodą 254 ir vietinio miesto kodą;
  • skubios pagalbos telefono numeris – 999;
  • interneto tinklas šalyje išvystytas gerai, tad problemų dėl to neturėtų būti, be to, interneto paslaugomis galima naudotis daugelyje viešbučių.

Skambučiai ir internetas Kenijoje

ELEKTRA:

  • elektros tinklo įtampa – 220–240 V;
  • elektros lizdai kvadratiniai su trimis kontaktais;
  • reikalingi adapteriai (galima įsigyti bet kuriame viešbutyje už ~100 KSH).

PINIGAI:

  • kaip jau buvo minėta, nacionalinė šalies valiuta – Kenijos šilingas;
  • keliaujant į Keniją, pinigus geriausia išsikeisti į JAV dolerius arba eurus;
  • daugumoje viešbučių, kelionių agentūrų ir safarius organizuojančių kompanijų galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis;
  • arbatpinigiai neprivalomi, tačiau jų gavę apsidžiaugs ir kaip dėkingumo ženklą priims gidai, vairuotojai, padavėjai kavinėse bei restoranuose, taip pat aptarnaujantis personalas viešbučiuose.

Nacionalinė Kenijos valiuta – Kenijos šilingas

SAUGUMAS:

  • rekomenduojama būti atsargiems ir atidiems viešose vietose, viešajame transporte, turistų lankomuose objektuose, prie valstybinių pastatų;
  • dėl sustiprintų saugumo reikalavimų būtina visada su savimi turėti asmens dokumentą ir jo kopiją;
  • rekomenduojama nevykti į atokius pasienio regionus, Tanos upės ir Garisos regionus bei į pakrantės rajonus į šiaurę nuo Malindi (išskyrus Mandu ir Lama salas), taip pat nesilankyti Nairobio lūšnynuose (kad ir kaip būtų smalsu).

LAGAMINE VIETOS TURĖTŲ ATSIRASTI:

  • vaistams, tokiems kaip: antiseptikai, plataus veikimo antibiotikai, rūgštingumą neutralizuojantys preparatai, vaistai nuo diarėjos, alergijų, peršalimo, skausmo bei temperatūros, virškinimą normalizuojantys preparatai ir pan.;
  • pleistrams, tvarsčiams, žirklutėms, termometrui;
  • būtiniausiems higienos reikmenims;
  • repelentams nuo uodų, tinkleliams nuo mašalų, žibintuvėliui.

Apsauginės priemonės nuo saulės ir uodų

TAI, KĄ REIKIA ŽINOTI TURISTAMS, – KENIJOJE DRAUDŽIAMA:

  • fotografuoti ir filmuoti oro uostuose, viešuosius pastatus, karinius objektus, prezidentą, nacionalinę vėliavą, kariuomenę, policiją, uostus ir geležinkelio stotis;
  • naikinti nacionalinę valiutą;
  • naudoti plastikinius maišelius – jie Kenijoje uždrausti, todėl nusileidus oro uoste gali būti paprašyta maišelius palikti lėktuve;
  • žudyti, gaudyti, parduoti ir pirkti saugomus gyvūnus be specialaus leidimo;
  • rūkyti viešose vietose, išskyrus specialiai tam skirtas vietas;
  • iš Kenijos išsivežti kriaukles, koralus, deimantus, dramblio kaulą, gyvūnų odas, gyvūnų iškamšas, gaminius iš raganosių ar jūrų vėžlių kiautų dalių, nacionalinę valiutą (prieš išvykstant Kenijos šilingus reikėtų išsikeisti);
  • už draudimų nesilaikymą baudžiama piniginėmis baudomis ar net laisvės atėmimu.

LAUKTUVĖS:

  • afrikietiški rankų darbo suvenyrai iš juodmedžio, muilo akmens ir įvairių kitų medžiagų;
  • tradiciniai vietinių genčių papuošalai iš karoliukų, medinės arba odinės apyrankės, masajų auskarai;
  • džiovintų moliūgų indai;
  • sarongai – ryškūs tradiciniai drabužiai;
  • vietinės gamybos medinės žirafų statulėlės;
  • tradiciniai keniečių alkoholiniai gėrimai;
  • masajų antklodės, kaukės;
  • rankomis pinti krepšiai;
  • kava, vietiniai saldumynai, prieskoniai ir, žinoma, magnetukai, kurių kaina ten – juokinga, lyginant su mūsiškėmis Lietuvoje.

Lauktuvės iš Kenijos

Kenija – tai šalis, kurioje visko daug: šurmuliuojantys miestai, turtinga gamta ir jos stebuklai, laisvi laukiniai gyvūnai, kaitri saulė, įspūdingi paplūdimiai, paslaptingos gentys, daug spalvų... Ne veltui Kenija – smalsių turistų geidžiama atostogų vieta, paliekanti neišdildomą pėdsaką visam gyvenimui. Norite viską patys pamatyti? Keliaukite su „Beta Travel“ ir parodykite mylimam žmogui, šeimai bei vaikams, kas yra Afrika!

O gal Kenijoje jau buvote? Rinkotės daugiau poilsinę ar pažintinę kelionę? Kokie įspūdžiai? Laukiame komentarų!

Nepamirštamos kelionės į Afriką

Straipsnio autorius(-ė) Sigita, Beta.lt bloger'ė
9 4

Joana...
Jau noriu i Kenija!
6mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Lina...
nu labai įdomūs draudimai. Šiaip sakyčiau vykstant į tokias šalis, vakcinacija turėtų būti ne rekomenduojama, o privaloma. Na, nebent geras viešbutis su standartais, ypač kas liečia higiena maisto ruošoje. O kad čia nuotykis, tai tikrai. Tikiu kas nuvykę grįžta pilni emocijų ir įspudingų akimirkų.
6mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Vytautas...
Skamba įdomiai, negalvojau kad Afrikoj gali būt ne tik kaimeliai bet ir tokie ganėtinai modernūs miestai, nustebino
6mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
Brigita...
Vat kazkodel egzotika atrodo visai ne man, nezinau, kodel bet netraukia. As toks prabangos gal zmogus daugiau kur nera smagu matyti nepritekliu, purva ir bada. Mane traukia dubajus ir visi kiti prabangus miestai, Afrika man atrodo purvinai, nors aisku yra visokiu kampeliu, bet nesinori tikrai nei per kur. Na nebent kazkas dovanotu kelione:)
5mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
Turi ką pasakyti? Komentuok čia:
Straipsnių autoriai
Kartais rašyti sekasi lengviau, kartais sunkiau, bet visai nerašyti aš negaliu - tai mano kraujyje. Noriu, kad skaitydami mano tekstus žmonės jaustųsi, lyg su jais kalbuosi prie kavos puodelio!
Beta.lt bloger'ė
Skonių Fiestos blog'o skilties autorė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Viena tų keistuolių, kurie dirba kūrybinį darbą, tačiau gyvenime mėgsta laikytis taisyklių ir rutinos. Visgi šį paradoksą esu linkusi vadinti savo tobulos kasdienybės receptu.
Beta.lt bloger'ė
"Gyvenu aistra kelionėms ir meile padėti žmonėms surasti jų svajonių atostogas. Jau 14 metų nardau turizmo vandenyse, tad dalinuosi savo žiniomis ir patyrimais su Beta Travel bendruomene."
Beta.lt bloger'ė
Su malonumu „kepu“ tekstus ir pyragus. Tik pyragus barstau cukraus pudra, o naujai „iškeptus“ tekstus – taškais, kableliais, brūkšniais... Svarbu, kad jie būtų gramatiškai taisyklingi, vizualiai tvarkingi, verbališkai turtingi, lengvai skaitomi, paveikūs.
Beta.lt bloger'ė
Esu portugalas. Girdėjau, kad taip Lietuvoje yra vadinami vilniečiai. Baigiau architektūrą, kurios pagrindinius principus (struktūra, vidaus ir išorės sintezė, harmonija su aplinka) bandau pritaikyti internete.
Beta.lt bloger'is
Talentingų kūrėjų pagalba keliu mūsų tinklaraštį į aukštumas, nes tikiu jo svarba. Daugelis mane vadina fėja, nežinau ar dėl rūpestingo būdo, ar dėl užaugusių sparnų.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė, kūrusi straipsnius apie aktualiausias temas ir skyrusi daug dėmesio patarimams.
Beta.lt bloger'ė
„Kiekviena kelionė yra nuotykis, papildantis brangią prisiminimų kolekciją. Kviečiu leistis į šiuos nuotykius kartu su manimi.“
Beta.lt bloger'ė
Mūsų pirmoji tinklaraštininkė, lietuvių kalbos ekspertė.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: