5593
13
4
2023/11/22

KĄ VEIKTI BIRŠTONE? POPULIARIAUSIOS LANKYTINOS IR POILSIO VIETOS (SU KOORDINATĖMIS)

Visi, sulaukę savaitgalio, turėdami laisvadienį ar pasiėmę ilgesnes atostogas, „bėga“ iš pabodusių namų. Kur? Dažniausiai ten, kur jauku, gera ir ramu, – arčiau gamtos: prie jūros, į Druskininkus, Molėtus, Anykščius ar... Birštoną! 

Lietuva gali didžiuotis turėdama tokių miestų kaip Birštonas – tai unikalus kurortas, įsikūręs pačiame šalies viduryje, vaizdingo kraštovaizdžio apsuptyje, Nemuno kilpose. Visus metus svečių laukiantis ir unikaliais gamtiniais ištekliais garsėjantis kurortas nuo didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės – nutolęs vos 1–2 val. atstumu, kurį neprailgsta įveikti automobiliu.

Idėjos, ką veikti Birštone?

LIETUVIŲ PAMĖGTAS KURORTAS SU GILIA ISTORIJA

Nors miestas ir nedidelis (plotas – 13 km²), tačiau jame tikrai yra, ką veikti ištisus metus: vasarą, rudenį, žiemą, pavasarį. Ir taip nuo seno... Kadaise tankiuose Birštono miškuose medžiojo Lietuvos kunigaikštis Vytautas Didysis, pramogavo to meto Europos karališkųjų šeimų nariai, gydomojo mineralinio vandens galia mėgavosi didikai, garsūs dailininkai ir muzikantai, o poetas Justinas Marcinkevičius šį kraštą vaizdžiai aprašė:  

„Palaimintos vietos, reto vaizdingumo apylinkės. Atrodo, kad net ir senas Nemunas, smarkiai plušėjęs jas kuriant, liko pats jų grožio pakerėtas – ir ėmė puldinėti iš vieno krašto į kitą <...>. Ačiū jam už šį apsvaigimą, sukūrusį unikaliausią gamtos paminklą – 65 kilometrų ilgio Didžiąsias Nemuno kilpas. Nė viena Europos upė nėra šitaip pasidarbavusi“.

Nemunas Birštone

Ar žinojote? Birštonas neretai vadinamas Druskininkų broliu ir yra vienas seniausių balneologijos kurortų Lietuvoje: šio miesto istorijos pradžia siekia Viduramžius, o XIX a. viduryje krašto mineraliniai vandenys buvo pradėti naudoti gydymo tikslais. Būtent tai paskatino Birštono atgimimą – kurortas suklestėjo ir sėkmingai klesti iki šiol! 

Šiandien į Birštoną vilioja:

  • pasaulinio pripažinimo sulaukęs natūralus mineralinis vanduo;
  • gydomosiomis savybėmis pasižymintis purvas;
  • ilgametėmis gydymo tradicijomis garsėjančios sanatorijos;
  • svetingi ir modernūs viešbučiai;
  • jaukios kavinės, užkandinės ir puikūs restoranai;
  • išskirtiniai kultūriniai renginiai;
  • unikali Kneipo filosofija;
  • plačios laisvalaikio galimybės – galima suderinti ramų poilsį, aktyvias pramogas ir sveikatinimąsi;
  • kurortą reprezentuojančios lankytinos vietos. 

Lietuvių pamėgtas kurortas Birštonas

KĄ VEIKTI BIRŠTONE? TOP LANKYTINOS VIETOS

Birštonas yra miestas, kuris siūlo įvairias veiklas ir lankytinas vietas, skirtas tiek atsipalaiduoti, tiek aktyviai leisti laiką. Dalinamės idėjomis, ką pamatyti ir ką veikti Birštone. Beje, papildomai ieškoti, kur kas yra, nereikės – šalia visų vietų pridedame koordinates (adresai + nuorodos į Google Maps)!

Svarbiausios lankytinos vietos Birštone, kurias aplankius bus galima sakyti, kad kurortas jau pažįstamas:

  • Kurorto simbolis – skulptūra „Nemuno banginukas“, miesto svečių dėmesio laukianti naujoje vietoje, netoli „Tulpės“ sanatorijos. Šis 4 tonas sveriantis skulptoriaus Zigmo Buterlevičiaus kūrinys Birštono gyventojus ir svečius džiugina nuo 2014 m. Visiems praeinantiems pro šalį smalsu prieiti arčiau, paliesti ir nusifotografuoti prie dailaus granitinio banginuko. Beje, banginis pavaizduotas ir miesto herbe.

Lankytinos vietos Birštone – „Nemuno banginukas“

Kur rasti: Birutės g. 35, Birštonas.

  • Aukščiausias Lietuvoje Birštono apžvalgos bokštas (aukštis – net 55 metrai!) – užlipus į bokšto apžvalgos bokšto aikštelę atsiveria nuostabi kurorto panorama, kurią apžvelgti neskubant galima iš visų pusių. Tiesa, vienu ypu užlipti į 45 m aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę greičiausiai nepavyks, tačiau nerimauti nėra ko – pakeliui į atsikvėpti galima specialiai tam įrengtose vietose. Unikalaus stiliaus apžvalgos bokštas suteikia galimybę stebėti miesto ir gamtos grožį iš aukščiausios vietos, mat jis pastatytas ant Didžiosios kalvos, kuri yra viena iš aukščiausių Birštono kalvų.

Lankytinos vietos Birštone – apžvalgos bokštas

Kur rasti: Bokšto al. 25, Birštonas.

  • Laipiojimo uolomis mėgėjams ir aukščio nebijantiems aktyvaus laisvalaikio entuziastams būtina užsukti į dar visai neseniai įrengtą laipiojimo bokštą „Smagu lipti!“. Pramogauti gali ir suaugusieji, ir vaikai bet kuriuo metų laiku – visiems bus smagu įveikti 12 m aukščio laipiojimo bokštą su 7 sienomis ir net 30 skirtingo sudėtingumo trasų!

Kur rasti: Karalienės Barboros al. 1, Birštonas.

  • Vytauto kalnas – tai vienas aukščiausių Lietuvoje piliakalnių, kurio aukštis siekia 40 metrų. Nuo kalno viršaus atsiveria graži miesto panorama ir nuostabūs Nemuno vingių vaizdai. Piliakalnis garsus tuo, kad senovėje ant jo stūksojo medinė pilis (istoriniuose šaltiniuose ji pirmą kartą paminėta XIV a. pab.), 1401 m. tapusi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto medžioklės dvaru. Jame nuolat svečiuodavosi Lietuvos ir kitų šalių didikai. Vėliau piliakalnis virto romantiškų pasivaikščiojimų vieta – taip yra ir dabar.

Lankytinos vietos Birštone – Vytauto kalnas/piliakalnis

Kur rasti: Vytauto parkas, Birštonas.

  • 600 metrų ilgio vasaros rogučių trasa „Pramogų kalnas“. Panaši yra Anykščiuose, tačiau ši – ilgiausia vasaros rogučių trasa Lietuvoje. Rogutės yra saugios, greitį galima reguliuoti patiems, be to, jos dvivietės, tad pramoga puikiai tinka tėvams su vaikais. Drąsiausi gali lėkti „su vėjeliu“ net iki 40 km/h greičiu. Privaloma išbandyti!

Kur rasti: N. Silvanavičiaus g. 4, Birštonas.

  • Birštono Nemuno krantinė – kurorto vizitinė kortelė. XX a. septintajame dešimtmetyje krantinė buvo įrengta, siekiant apsaugoti kurortą nuo potvynių. Ilgainiui ji tapo svarbiausia Birštono promenada, o 2 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas palei krantinę jungia Vytauto kalną ir Vytauto Jurgio Meškos parką. Tad vaikščiojant krantine galima ne tik pasimėgauti ramybe, pasigrožėti upės tėkme prisėdus ant suolelio, bet ir aplankyti žymias kurorto vietas. Daugelis Birštono svečių juokauja, kad pasivaikščiojimas vaizdinga Nemuno pakrante atpalaiduoja gal net geriau nei procedūros sanatorijoje ar SPA.

Lankytinos vietos Birštone – Nemuno krantinė

Kur rasti: A. S. Zenkevičiaus krantinė, Birštonas.

  • Kurortas be kurhauzo – sunkiai įsivaizduojamas, tad Birštonas tokį turi. Birštono kurhauzas – vienas iš nedaugelio išlikusių tokio tipo pastatų Lietuvoje, įtrauktas į architektūros paveldo objektų sąrašą. Nuo pat atidarymo 1855 m. jis skyrėsi nuo kitų tokio pobūdžio įstaigų – jame nebuvo nei lošimų namų, nei banko, tačiau vyko rimtosios muzikos koncertai. Vėliau jame buvo atidaryta viena pirmųjų dietinio maitinimo įstaigų Lietuvoje. Šiandieninis kurhauzas tęsia tradicijas: vyksta koncertai, rengiamos parodos, galima užsukti skaniai pavalgyti.

Birštono kurhauzas

Kur rasti: B. Sruogos g. 2, Birštonas.

  • Geltonoji biuvetė (statinys, iš kurio trykšta mineralinis vanduo) – medžių pavėsyje įsikūrusi ryški biuvetė matoma iš toli, tad jos ilgai ieškoti nereikės. Svarbiausia su savimi turėti puodelį arba butelį – juk smalsu paragauti natūralaus mineralinio vandens, tiesa? O jis ypatingas ir išties naudingas, be to, beveik prieš šimtmetį jo ragavo ir Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, ir Juozas Tumas–Vaižgantas, ir daug kitų to meto šviesuolių. Tiesa, Geltonoji biuvetė veikia tik šiltuoju metų laiku , o įsipylus vandens jį rekomenduojama išgerti per valandą. Gal jau ragavote?

Lankytinos vietos Birštone – Geltonoji biuvetė

Kur rasti: B. Sruogos g. 3, Birštonas.

  • Kneipo terapijos sodas, skirtas kūno ir sielos grūdinimui, organizmo bei imuninės sistemos stiprinimui šaltu vandeniu, įrengtas pačiame kurorto centre, visai šalia Kurhauzo. Jį kuriant remtasi unikalia XIX a. gyvenusio vokiečių dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatinimo filosofija, esą „Vanduo gydo viską, vanduo daro stebuklus, profilaktika geriau nei gydymas“. Taigi, šis parkas – tai nemokama sveikatinamoji programa: kiekvienam rekomenduojame nusiauti batus ir basomis kojomis pavaikščioti įvairių paviršių takais ir net pušų kankorėžiais, įmerkti pėdas į natūralaus mineralinio vandens baseinėlį, rankas panardinti į specialų fontaną ir pan. Verta išbandyti ir kartas nuo karto pakartoti geresnės savijautos labui!

Lankytinos vietos Birštone – Kneipo sodas

Kur rasti: B. Sruogos g. 2B, Birštonas.

  • Mineralinio vandens paviljonas „Birutės vila“ – baltas modernus pastatas, viliojantis praeivius užeiti į vidų visais metų laikais. O ten – tikrų tikriausia poilsio oazė: galima prisėsti, prigulti ant patogių gultų, pakvėpuoti druskingu oru ir pasimėgauti ramybe klausant atpalaiduojančio vandens čiurlenimo, žvelgiant į sūraus mineralinio vandens baseiną su fontanu bei vandens garinimo siena ar tiesiog svajojant... Nemokamai! Tokios atokvėpio akimirkos itin naudingos sergantiems kvėpavimo takų ligomis arba norintiems jų išvengti, taip pat teigiamai veikia odą.

Kur rasti: B. Sruogos g. 1A, Birštonas.

  • Analogų Lietuvoje neturintis mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“, įrengtas centriniame Vytauto Jurgio Meškos parke, suteikia galimybę pasimėgauti sveiku „jūrinio efekto“ oru. Objektas iškart patraukia dėmesį savo originalia architektūra, tad ramiai praeiti pro šalį tiesiog neįmanoma. Tačiau svarbiausia yra tai, kad kurorto gyventojai ir miesto svečiai ten gali išbandyti inhaliacijas po atviru dangumi ir grūdinti organizmą šviesos terapija.

Lankytinos vietos Birštone – mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“

Šiame bokšte-paviljone yra mineralinio vandens fontanėlis ir druskų galerija, o garintuvo sienomis tekantis mineralinis vanduo garuoja veikiamas saulės ir vėjo. Taigi, sveikatai naudingų mineralų prisodrintu oru galima pakvėpuoti pačiame bokšte ir 50–80 m spinduliu aplink jį. Kvėpavimo ligų profilaktikai bei odai naudingas mineralinis vanduo į bokštą tiekiamas iš gręžinio „Rūta“.

Kur rasti: Algirdo g. 21, Birštonas.

  • Žvėrinčiaus miškas ir dviračių bei pėsčiųjų takas. Pasivaikščiojimams, pamąstymams ir net sportui puikiai tinka labai gražus ir tvarkingas Žvėrinčiaus miškas, kurį puošia medinės skulptūros bei gamtos paminklai. Be to, šiame miške galima pamatyti ir ypatingą ąžuolą – legenda byloja, kad kadaise medžioklės metu po juo ilsėdavosi Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Tiesa, neatlaikęs uragano jėgos, ąžuolas 2005 m. atgulė į samanas... Nepaisant to, jį pamatyti plūsta daugelis Birštono svečių ir gamtos mylėtojų.

Ko jau ko, bet dviračių takų Birštone netrūksta. Vienas jų – 12 km ilgio žiedinis asfaltuotas pėsčiųjų ir dviračių takas. Juo keliaudami – pėsčiomis, su dviračiais ar paspirtukais – rasite poilsiaviečių,  treniruoklių aikštelių, taip pat Velniabliūdžio gamtos taką, Žvėrinčiaus ąžuolą... Nepraleiskite progos pasisemti energijos Žvėrinčiaus miške!

Kur rasti: Pušyno g. 4, Birštonas.

  • Škėvonių atodanga, įtraukta į vertingiausių Šiaurės vakarų Europos geologinių objektų sąrašą. Ledynmečio pabaigoje susiformavusios atodangos aukštis – net 33 m, tad nuo jos atsiveria nuostabūs vaizdai. Atodangos viršuje rasite 1,6 km ilgio Škėvonių pažintinį gamtos taką – juo žingsniuojant galima grožėtis regimais vaizdais, pamatyti įdomių augalų ar net prasilenkti su itin retų rūšių stepiniais drugiais.

Kur rasti: Prienų g., Birštonas.

  • Šv. Antano Paduviečio bažnyčia – tai grakšti neogotikinė raudonų plytų šventovė, puošianti Birštoną nuo XX a. pradžios. Šio harmoningų formų statinio autorius – žymus to meto bažnyčių arhitektas Vaclovas Michnevičius. Bažnyčios interjerą puošia mediniai altoriai, nuo XVII-XVIII a. išlikęs šv. Juozapo paveikslas, įspūdingi vitražai su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių atvaizdais, sukurti 1987 m. Bažnyčia patogiai bei lengvai pasiekiama tiek automobiliu, tiek pėsčiomis iš bet kurios kurorto vietos. Tad užsukite pasidairyti, o gal ir pasimelsti – bažnyčioje jauku, gera ir ramu.

Lankytinos vietos Birštone – Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

Kur rasti: Birutės g. 14, Birštonas.

  • Birštono muziejus. Medinės vilos pastate, kuris įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, eksponuojami vertingi istoriniai, meno ir technikos eksponatai, taip pat organizuojamos ekskursijos, vyksta edukacinės programos. Didžioji dalis ekspozicijos skirta kurortiniam Birštono laikotarpiui nuo caro laikų iki šių dienų, tačiau galima pamatyti eksponatų ir iš viduramžių bei karališkos rezidencijos laikų. Užsuksite, ilgai neužtruksite ir susipažinsite su įdomia kurorto istorija. Be to, muziejus įsikūręs lengvai pasiekiamoje vietoje, o jo lankymas nemokamas.

Kur rasti: Vytauto g. 9, Birštonas.

Galimos ir įdomios ekskursijos/edukacijos, tokios kaip:

  • „Sebastianas Kneipas: sveikatos filosofija ir praktika“ + vonios burbulų gamyba iš druskos;
  • apžvalginė Birštono kurorto ekskursija;
  • edukacinė programa „Dzūkiškos bandos“ su degustacija;
  • „Senolių buities paslaptys“;
  • „Birštono mineralinio vandens šaltiniai“ ir kt.

O kur dar pramogos ore, ant žemės ir vandenyje:

  • skrydis oro balionu virš Birštono su oreivių klubu AUDENIS, kuris vienija vienus patikimiausių ir linksmiausių pilotų Lietuvoje;
  • taip pat skrydžiai parasparniu;
  • žygiai su žirgais;
  • dviračių turai po Birštoną;
  • orientaciniai žaidimai;
  • pasiplaukiojimai baidarėmis ar laivais;
  • „Jump Out“ vandens batutų parkas (vasaros sezono metu);
  • ekstremalios ir smagios vandens pramogos vandenlenčių parke „Birštonas Wake Park“ ir kt.

Ką veikti Birštone - skrydis oro balionu

Daugiau įdomių pasiūlymų laisvalaikiui Birštone su malonumu pateiks kurorto turizmo informacijos centro darbuotojai, tad viešėdami Birštone užsukite ir ten!

SUSIPAŽINUS SU BIRŠTONU – LAIKAS POILSIUI: SANATORIJOS IR VIEŠBUČIAI

Viešnagę Birštone rekomenduojame derinti su poilsiu – atpalaiduojančiu šeimynišku, romantišku ar sveikatinančiu – pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno norų bei poreikių. Krašto pažinimą ir poilsį Birštone suderinti labai lengva, nes kurortą garsina net keletas sanatorijų, o modernūs viešbučiai nuolat laukia svečių. Taigi, pasivaikščiojus ir išnaršius visus žymiausius Birštono kampelius, daugiau dėmesio galima skirti ir savo sveikatai bei bendrai savijautai, t. y. įvairioms grožio procedūroms, SPA malonumams, masažams ir vandens terapijai, kurios pagrindas – vietinis mineralinis vanduo. 

Birštono SANATORIJOS paprastam, bet ne prastam kokybiškam poilsiui, sveikatinimuisi bei reabilitacijai:

  • EGLĖS SANATORIJA (Algirdo g. 22, Birštonas). Dėl skirtingos trukmės programų šią vietą dievina savaitgalio poilsio Birštone ieškantys žmonės. Gydomąjį poveikį čia turi ne tik procedūros – žavinga ir pati vieta. Sanatorija įsikūrusi vaizdingame Nemuno kilpų regioniniame parke. Būdų atgauti puikią savijautą EGLĖS SANATORIJOJE netrūksta – gydomasis mineralinis vanduo bei gydomasis juodasis ir baltasis purvas pasitelkiamas atliekant bene šimtą skirtingų procedūrų. Sanatorijoje galėsite pasimėgauti ir SPA malonumais: sūkurinėmis voniomis, vertikaliomis voniomis, skirtingomis pirtimis, ledo kambariu. Beje, „Eglės sanatorijos“ biuvetėje, esančioje Vytauto Jurgio Meškos parke, iš 90 m gylio trykšta mineralinis vanduo „Birutė“.

EGLĖS SANATORIJA Birštone

  • VERSMĖS SANATORIJA (B. Sruogos g. 9, Birštonas). Pagrindinis dėmesys čia skiriamas žmonėms, kuriems reikalingas reabilitacinis gydymas. Šią sanatoriją itin pamėgę sportininkai, patyrę fizines traumas, sveikstantys po operacijų žmonės, sergantys virškinimo ar inkstų ligomis, taip pat lėtinėmis ligomis, turintys kvėpavimo sistemos problemų ir daugelis kitų. Puiki sanatorijos atmosfera, modernus ir malonus akiai interjeras, paslaugus ir profesionalus personalas – stiprūs įstaigos pliusai, kurie vilioja čia sugrįžti. Sanatorijos biuvetėje, vietinių vadinamoje „Versmine“, galima paragauti mineralinio vandens „Versmė“, kuris trykšta iš 270 m gylio gręžinio.

VERSMĖS SANATORIJA Birštone

  • TULPĖS SANATORIJA (B. Sruogos g. 4A, Birštonas) – bene pirmoji Birštone pradėjusi veikti ir jau šimtmetį skaičiuojanti sanatorija. Išlaikiusi ilgametes gydymo tradicijas, poilsiautojus ji vilioja savo mineralinio vandens ir gydomojo purvo procedūromis. Jos atliekamos sprendžiant kai kurias kraujotakos, nervų, sąnarių, virškinimo problemas. Šioje sanatorijoje teikiamos tokios sveikatinamosios paslaugos, kaip: kineziterapija, plūduriavimo terapija, įvairaus tipo masažai, aromaterapija, parafino terapija, fizioterapija. Procedūroms, vonioms ir net gėrimams čia naudojamas bromo prisotintas natūralus mineralinis vanduo. Toks turtingas ir sveikatai naudingas vanduo itin vertinamas ir naudojamas kone visuose pasaulio sveikatinimosi kurortuose. Besiilsintys sanatorijoje arba viešintys Birštone gali užsukti į „Tulpės“ sanatorijos Geltonąją biuvetę, kur iš 125 m gylio trykšta mineralinis vanduo „Vytautas“. Verta ir naudinga paragauti!

TULPĖS SANATORIJA Birštone

Savo skausmus, nerimą ir nuovargį patikėję patyrusiems bei rūpestingiems sanatorijų specialistams, namo grįšite tarsi naujai gimę – kupini jėgų, energijos ir geros nuotaikos. Daugiau informacijos apie šias ir kitas populiarias Lietuvos sanatorijas rasite kitame Beta.lt blog‘o straipsnyje SANATORIJOS LIETUVOJE: KUR GERIAUSIA VYKTI SVEIKATINANČIO POILSIO?

Populiarūs Birštono VIEŠBUČIAI romantiškam poilsiui dviese arba jaukiam pasibuvimui su šeima:

  • VYTAUTAS MINERAL SPA (Karalienės Barboros al. 2). Tikrai nesuklysite pasirinkę viešnagę šiuose ypatingų mineralų SPA namuose. Išskirtinis interjeras, erdvūs kambariai, platus gydomųjų ir kūną puoselėjančių procedūrų pasirinkimas, moderni baseinų ir pirčių erdvė, gražios gamtos apsuptis – ne veltui šis SPA karaliauja poilsio Birštone vietų topuose.

VYTAUTAS MINERAL SPA Birštone

  • ROYAL SPA RESIDENCE (Pakalnės g. 3) – 4 žv. viešbutis, įsikūręs nuostabioje Birštono kurorto vietoje – Nemuno kilpų regioninio parko širdyje. Tai – unikali bioenergetinė vieta, žavinti ramybe, gaiviu pušų aromatu, upės vingiais ir tyru oru. Viešbutyje laukia erdvūs ir jaukūs kambariai, elegantiškas restoranas, puiki SPA erdvė maksimaliam atsipalaidavimui, galimybė susipažinti su S. Kneipo sveikatingumo programa ir pan.

ROYAL SPA RESIDENCE Birštone

  • EGO SPA (Karalienės Barboros al. 2A) – tai viešbutis TIK suaugusiems, ieškantiems unikalumo, drąsaus dizaino, visiško atotrūkio, ramybės bei romantikos. Ši išskirtinė ir moderni vieta skirta komfortiškam poilsiui, kurį paįvairina tobulai skanus maistas ir malonios procedūros. Čia po vienu stogu telpa unikalus dizainas, viskas poros poilsiui, SPA procedūros ir išskirtinis restoranas.

EGO SPA Birštone

  • Apsistoti pasimėgauti poilsiu be jokių rūpesčių taip pat kviečia ESĖ, PUŠYNĖ, AUDENIS, SOFIJOS REZIDENCIJA, DOMUS bei kiti viešbučiai, vilos, kaimo turizmo sodybos, privatūs nuomojami apartamentai ir pan.

IDĖJOS, KUR PAVALGYTI BIRŠTONE

Kilo klausimas, kur pavalgyti Birštone? Gerų vietų, kur būtų galima tiek lengvai ir skaniai užkąsti, tiek sočiai pavalgyti ar tiesiog išgerti puodelį aromatingos kavos, netrūksta. O kad būtų lengviau apsispręsti, atrinkome keletą populiariausių miesto gyventojų ir svečių pasirinkimų:

  • Vienas geriausių pasirinkimų – ypatingų mineralų SPA namuose „Vytautas Mineral SPA“ įsikūręs „A la carte“ restoranas MOON. Rezervuoti staliuką ir jame apsilankyti būtina visiems viešintiems Birštone. MOON garsėja ypatingomis degustacinėmis vakarienėmis, aukšto lygio aptarnavimu, maisto ir gėrimų derinimo subtilybes išmanančiais padavėjais bei jaukiu interjeru. Skoniai maloniai nuteiks gomurį ir tikrai nustebins!  

Kur rasti ir klientų atsiliepimai: Karalienės Barboros al. 2, Birštonas.

  • SAULĖS TERASA ant „Eglės sanatorijos“ stogo – dar viena puiki vieta, kurią rekomenduojama aplankyti išalkus ar tiesiog norint pasimėgauti šviežiai skrudintos kavos puodeliu bei desertu. Šios kavinės išskirtinumas – nuostabus panoraminis vaizdas į Birštono miesto parką ir Nemuną. Tobula vieta pusryčiams, pietums ar vakarienei su instagraminiu vaizdu!

Kur rasti ir klientų atsiliepimai: Algirdo g. 14, Birštonas.

  • BIR.BUR.BAR burgerių baras/gastronominė aludė – viena populiariausių ir bene daugiausiai gerų atsiliepimų sulaukiančių vietelių Birštone. Kiekvienas ten užsukęs pajus tikrą BBQ skonį. Meniu smagus ir įvairus, o kainos nesikandžioja: skaniausi mėsainiai mieste, įvairūs užkandžiai, ant grotelių kepti patiekalai, saldumynai, kokteiliai... Mmm! Skanu bus ir mažiems, ir dideliems!

Kur rasti ir klientų atsiliepimai: S. Dariaus ir S. Girėno g. 24, Birštonas.

  • OLD TOWN GRILL – birštoniečių ir kurorto svečių pamėgtas šeimos restoranas, kuriame draugiškai priimami ir augintiniai. Kas kartą apsilankius džiugina didelis skanaus maisto pasirinkimas ir labai jauki aplinka. Restorano meniu karaliauja ant grotelių kepti patiekalai, ypač paklausūs pagal specialų receptą paruošti firminiai kiaulienos šonkauliukai su originaliu kepsnių padažu iš 24 ingredientų! Skamba viliojančiai, tiesa?

Kur rasti ir klientų atsiliepimai: Birutės g. 21, Birštonas.

  • PIEVOS – modernus gastrobaras, kurio virtuvėje susijungia moderni europietiška virtuvė ir lietuviškos tradicijos. PIEVOSE jauku kaip namuose: neįpareigojantis interjeras, draugiškas personalas, žaliuojantys augalai, žydinčios gėlės, malonūs kvapai, su meile gaminamas maistas nepalieka abejingų. Patiekalai tikrai nustebins net ir pačius išrankiausius gurmanus. Džiaugsitės atradę šią vietą, kad ir visai netyčia...

Kur rasti ir klientų atsiliepimai: J. Basanavičiaus a. 16, Birštonas.

  • SKONIŲ SVETAINĖJE Jūsų laukia jauki aplinka, puikus aptarnavimas ir labai skanus maistas. Kavinė stebina plačiu patiekalų asortimentu – net išrankiausias ar nežinantis, ko nori, svečias ras sau patinkantį patiekalą. Beje, kol mėgaujamasi maistu, akis džiugina jauki aplinka, o ausis glosto subtilios muzikos garsai. Ši svetainė – puiki vieta pavakaroti dviese, su artimaisiais ar draugais.

Kur rasti ir klientų atsiliepimai: Jaunimo g. 3, Birštonas.

Vietos, kur pavalgyti Birštone

Trumpai drūtai, Birštonas – puikus pasirinkimas visokiam laisvalaikiui: ir ramiam, ir romantiškam, ir sveikatinančiam, ir aktyviam. Bet kuriuo metų laiku svečių laukia gydyklos ir sanatorijos, jaukias nakvynes siūlo šiuolaikiški viešbučiai, vilos bei apartamentai, gomurį pamalonina puikūs restoranai bei kavinės. O jei ramų poilsį norisi išjudinti ir paįvairinti aktyvesne veikla, leiskitės į pažintinį turą po Birštoną, aplankant kuo daugiau išskirtinių, kurortą reprezentuojančių traukos objektų. Tikrai yra, ką veikti Birstone su vaikais ir dviese, net vienam!

P. S. Tiems, kurie Birštoną jau aplankė ir galbūt net ne kartą, turime klausimų: kas paliko geriausią įspūdį ir kurios lankytinos vietos, Jūsų nuomone, verčiausios kurorto svečių dėmesio? Pasidalinkite nuomone komentaruose!

Straipsnio autorius(-ė) Sigita, Beta.lt bloger'ė
13 4

Nora...
Labai išsamus straipsnis su visomis lokacijomis. Žavingasis Birštonas, kurį tekę aplankyti tik kartą. Būtinai teks vėl
5mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Donatas...
Vytautas mineral gaila tikrai ne erdvūs kambariai perkant iš beta.lt.. bet labai verta aplankyti. puiki spa erdvė
5mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
justina...
Apie paminėtas sanatorijas tiek daug girdėjau, bet apie mineralinį vandenį jų biuvetėse neteko. Nustebino straipsnis. Ar Versmės vanduo geriausias skaitosi, jeigu giliausias gręžinys? :)
5mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Daiva...
Labai patiko apžvalgos bokšte, o dar taip gražiai pasipuošęs, šviečia žiemos metu, labai gražu! Puošia visą Birštoną. Iš tiesų labai patinka šis kurortas,daug pramogų ir kalneliai vasaros metu, jodinėjimas Harmony Parke ir tt. Rekomenduoju!
4mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Turi ką pasakyti? Komentuok čia:

Beta pasiūlymai:

GALIMA REZERVACIJA
Poilsis Birštone EGO SPA
Nuo
95 €
105 €
už 1 nakvynę
2 asmenys
1-5 nakvynės
Iki 2024 12 23
Straipsnių autoriai
Kartais rašyti sekasi lengviau, kartais sunkiau, bet visai nerašyti aš negaliu - tai mano kraujyje. Noriu, kad skaitydami mano tekstus žmonės jaustųsi, lyg su jais kalbuosi prie kavos puodelio!
Beta.lt bloger'ė
Skonių Fiestos blog'o skilties autorė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Viena tų keistuolių, kurie dirba kūrybinį darbą, tačiau gyvenime mėgsta laikytis taisyklių ir rutinos. Visgi šį paradoksą esu linkusi vadinti savo tobulos kasdienybės receptu.
Beta.lt bloger'ė
"Gyvenu aistra kelionėms ir meile padėti žmonėms surasti jų svajonių atostogas. Jau 14 metų nardau turizmo vandenyse, tad dalinuosi savo žiniomis ir patyrimais su Beta Travel bendruomene."
Beta.lt bloger'ė
Su malonumu „kepu“ tekstus ir pyragus. Tik pyragus barstau cukraus pudra, o naujai „iškeptus“ tekstus – taškais, kableliais, brūkšniais... Svarbu, kad jie būtų gramatiškai taisyklingi, vizualiai tvarkingi, verbališkai turtingi, lengvai skaitomi, paveikūs.
Beta.lt bloger'ė
Esu portugalas. Girdėjau, kad taip Lietuvoje yra vadinami vilniečiai. Baigiau architektūrą, kurios pagrindinius principus (struktūra, vidaus ir išorės sintezė, harmonija su aplinka) bandau pritaikyti internete.
Beta.lt bloger'is
Talentingų kūrėjų pagalba keliu mūsų tinklaraštį į aukštumas, nes tikiu jo svarba. Daugelis mane vadina fėja, nežinau ar dėl rūpestingo būdo, ar dėl užaugusių sparnų.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė, kūrusi straipsnius apie aktualiausias temas ir skyrusi daug dėmesio patarimams.
Beta.lt bloger'ė
„Kiekviena kelionė yra nuotykis, papildantis brangią prisiminimų kolekciją. Kviečiu leistis į šiuos nuotykius kartu su manimi.“
Beta.lt bloger'ė
Mūsų pirmoji tinklaraštininkė, lietuvių kalbos ekspertė.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: